| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. E o poveste cam lungabig grin.Eu am 14 ani, iar tata are un asociat(in afaceri)de 20 de ani(abia luna asta i-a implinit). M(asa ii voi spune)ma place de cam un an, adica prima data cand m-a vazut a fost vara trecuta si nestiind ca sunt fiica asociatului sau, i-a spus lu' tata sa-i faca cunostinta cu mine pentru. ca sunt draguta si daca poate sa faca rost si de nr. meu de telefon. Tata i-a zis ca-s fiica lui si daca se atinge de mine o sa aiba probleme. Tatal meu e foarte"protector", adica nu ma lasa sa am iubit, chiar daca am discutat despre asta cu el, a zis ca abia cand termin a VIII-a ma va lasa sa am iubit(acum trec abia a VIII-a). Vara asta venea mai mereu pe la tata, adica in fiecare zi si de cate ori ma vedea se uita fix in ochii mei, ma privea foarte insistent.La inceput nu i-am dat atentie, insa de cam o luna am inceput sa-l plac. Mie si cateva prietene care mai vin la mine mi-au spus ca ma place, si le-am intrebat de unde stiu ca ma place, iar ele au spus ca se vede cum ma priveste.Sambata trecuta am fost la majoratul verisoarei mele si tata nu ma lasa cu partener, insa l-am rugat sa-i zica lu' M daca vrea sa mearga cu mine. Tata i-a spus, iar el a acceptat.Inainte de asta, acum cam o luna si ceva am fost la Bucuresti cu tata si cu fratele meu, iar cand tata i-a zis lu' M ca ne ducem la Buc. a zis ca merge si el, iar tata l-a intrebat de ce merge si el. M a zis ca merge pentru ca merg si eu, si a mers si el cu noi. Bun, cand m-a adus acasa(de la majorat), in masina l-am intrebat daca pot sa-l pup, iar el a dat obrazul.Eu insa am zis:"eiii" si el atunci a intors capul brusc si s-a uitat la mine de parca s-ar fi intrebat:"ce mai vrea si asta?"hee hee. Eu nu i-am mai zis nimic si l-am pup doar pe un obraz, iar cand am vrut sa deschid usa sa ies din masina, mi-a zis ca mai are un obraz. L-am pupat si pe celalt obraz, i-am zis pa si noapte buna si am plecat.De cate ori am iesit in discoteca a fost si el, trecea pe langa mine, ma privea insa nimic mai mult.Intr-o seara inainte sa ies la disco, l-am sunat(nr. il am din telefon de la tatabig grin)si i-am zis cine sunt si l-am intrebat daca iese la disco in sambata aia si daca vrea sa ne vedem si noi sa vorbim ceva.La telefon a zis ca da, ne vedem insa in discoteca cand a trecut pe langa mine nici macar nu m-a salutat.Aseara cand am iesit iar l-am vazut, a trecut de mai multe ori pe langa mine, ma privea fix in ochi insa nu ma saluta.Eu atunci m-am decis sa-l opresc si sa-l intreb ceva. L-am oprit si i-am zis ca vreau sa vorbim ceva si a zis ca sa vorbim. I-am zis ca mi-e cam nasol ca-i zis asta insa tot ii zic. I-am zis ca imi e simpatic, ca il plac si i-am zis ca as vrea sa stiu daca sentimentul e reciproc. S-a uitat la mine cu o fata de parca i-ar parea rau ca-mi zice asta si a dat din cap ca nu. Dupa care mi-a zis ca el de fapt ma place, ca ii sunt simpatica insa ca sunt prea mica.Eu cu zambetul pe buze i-am zis ca ok si ca ma asteptam sa-mi zica asta. Dupa a plecat. El e foarte, foarte, foarte timid(stiu asta si de la tatal meu si de la prieteni de-ai lui). Cand ma vede nu ma saluta, doar se uita in ochii mei, iar eu m-am saturat doar sa ma priveasca si sa nu ma salute macar si odata cand trecea pe langa mine si nu m-a intrebat ia-m zis ca mai stau(adica ca mai stam ca eram cu inca doua fete), iar el a zis ca-i bun.Deci si eu sunt, adica eram timida insa m-am saturat sa pierd atatea din caza timiditatii si de aia l-am si sunat, si in masina ce s-a intamplat, sau la discoteca.Il plac si nu am de gand sa-l pierd, mai ales ca ma place si el. Tatal lu' M ii zice lu' tata ca M e ginere lui, oadata cand s-a dus tata la M acasa, tatal lui M cand l-a vazut pe tata i-a zis lui M:uite M cine vine, socrul tauhee hee. Tata se cam enerveaza cand ii zice asa si zice mereu ca eu am de invatat, nu-mi trebuie baieti.Pe mine tata ma cam enerveaza ca de cate ori ii zic cate ceva de M zice ca eu am de invatat, ca nu-mi trebuie baieti desi la scoala am numai 10sad. Eu incep sa ma indragostesc de M si nu stiu cum sa fac sa fiu cu el. El i-a zis odata unei prietene de-a lui ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine insa e prieten cu tata si asta il impiedica.cryingStie aproape toata lumea ca ma place si parintii lui, si fratele lui si cam toti cunoscutii.Eu aflu de la prietenii mei cam in fiecare zi pe unde e M si ce facebig grin. Oricum sunt sigura ca daca as fi cu M tata pana la urma ar fi de acord cu asta.Eu stiu de ce nu ma lasa tata sa am iubit, pentru ca el stie ca eu sunt fetita aia inocenta si care nu e decat cu capul in carte, care sta cu cartile in mana non-stop.Parintii mei nu stiu insa ca eu am mai avut 4 iubiti(cu doi nu m-am sarutat deloc pentru ca relatia a inceput pe mess iar pana sa ne vedem ne desparteam)si ca pana acum am sarutat vreo4-5 baietihee hee. Sincer chiar nu stiu cum sa-l conving pe M sa fie cu mine.sadHelp me!sad

13 răspunsuri:
| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Sincer, sunt de'acord cu tatal tau, are mare dreptate. Dar e prea mare pentru tine, mai bine il lasi in pace, daca nu ma asculti, vei vedea ce probleme o sa ai.Nu'ti spun de rau, iti spun de bine, el e prea mare, si sunt sigura ca stii numai ce vrea. Oricum, cine stie ce o sa'i faca tatal tau.Eu zic mai bine sa'l uiti.Sau asteapta dupa ce se termina cls.tongue

| Any_2443 a răspuns:

Esti norocoasa ca macar parintii tai te lasa sa iti faci prieten dupa ce termini cls a8a.Ai mei ma lasa dupa ce o termin pe a11ea(parerea lor). Si parintii mei cred despre mine ca sunt inocenta dar eu deja am avut 4 relatii, 2 dintre ele fiind cu baieti cu vreo 12 ani mai mari ca minetongue
Nu prea ai cum sa il convingi pe M sa stea cu tine daca ii e rusine de tatal tau.
Cunosc prea bine situatia(mi se intampla zilnic).
Poate peste un an, 2 o sa fi impreuna cu M.Asteapta si ai sa vezi ce se intampla

Răspuns utilizator avertizat
| andreea_1536 a răspuns:

Varsta nu conteaza prea mult sa sti.conteaza ce intentii are el. dupa cum am mai spus si in alte intrebari de genu, multi barbati viseaza la o tinerica de 14-15 ani si incearca sa se culce cu ele. Daca el chiar te place cu adevarat si tu la fel ai putea sa il testezi, sa vezi de fapt ce vrea, dar nu te lasa purtata de val. e cam maricel fata de tine dar asta nu conteaza prea mult, tatal tau e normal sa iti interzica pentru ca e speriat de ce ti se poate intampla. Poti sa il iei deoparte pe ``asociatu tatalui`` cand poti si sa ii ceri un id sau un nr de tel, sa vorbiti o vreme, fara sa fiti impreuna ca sa il testezi sa vezi ce gandeste.bafta!

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Sasuke nu's o curva...Nu te-am jignit si sa stii si tu, sunt virgina, deci nu vorbi fara sa cunostiwinking...Si am mai multi neuroni decat tine, de aceea nici nu te jignescwinking

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Ok.Ms pentru. raspunsuri:*:*:* si id meu e:kissbarbie001hee hee

| BuburuzZzu` a răspuns:

Semeni cu minelaughing
De fata cu ai mei sunt un ingeras.
Iar in gasca mea de prieteni sunt "Iadul"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DOAMNE OMG laughing ce poveste mi-a laut 10 min s citesc. e tare cum ai scris banuiesc ca tia luat mult.pai spune-i ca il placi si ca ai vrea sa fii cu el.macar sa incerce s vada cum etongue si ca nu conteaza varsta.si eu am 14 ani bine apraope 15. DA poti s ii zici asta merita si BAFTA big grin o s ai nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte frumoasa povestea pai spune-i ca il placi si ca desi varsta tha este mica tu poti fi matura si macar sa incercehappy. Imi place foarte mult atitudinea tha poti sa imi lasi si mie idu` tau de mess?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maturizeaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa fie mare? Eu l-am cunoscut pe iubi al meu cand aveam 14 ani si el 20 big grin Si suntem impreuna si azihee hee Daca el nu te place nu poti face nimic decat sa astepti. big grin Oricum daca e destept, vei fi cu el si te va iubi cu adevarat, vei avea multe lucruri de invatat de la el tongue

| ccaatelull a răspuns:

DOAMNE OMG ce poveste mi-a laut 10 min s citesc. e tare cum ai scris banuiesc ca tia luat mult.pai spune-i ca il placi si ca ai vrea sa fii cu el.macar sa incerce s vada cum e si ca nu conteaza varsta.si eu am 14 ani bine apraope 15. DA poti s ii zici asta merita si BAFTA o s ai nevoie. EU sunt ANONIMUL NU ERAM LOGATbig grin ccaatelull

| Doodle_9422 a răspuns:

Parerea mea e ca ar treui sa il suni pe cel de care iti place si sa ii spui vreau sa ne intalnim va intalniti lasi timiditatea deoparte ii spui si lui sa faca la fel iti iei inima in dinti si zici ca il placi foarte si macar sa incercati de proa sa vedeti cum sunteteti impreuna si spune-i sa vb si el ce simte cu tine...asta e sfatul meu sper sa te ajute si bafta multa succeswinking