| Mairead a întrebat:

Buna TPU.
Am mare nevoie de parerile voastre de ajutorul vostru oricat de mic ar fi.
M-am cunocut cu un baiat pe internet acum 10 luni, suntem impreuna si acum.Suntem la 300 km distanta unu de altu, ne vizitam cand putem, s-a mutat la mine o perioada insa nu gasind un loc de munca sa intors inapoi.Acum am venit la el, am facut revelionul acasa impreuna, insa am descoperit ca ma mintit cu ceva...
El a zis ca are mama vitrega si impreuna cu fratii lui cei 4 au plecat cu tata de la mama lor naturala, acestia divortandu-se.
Acum stand cu mama lui (presupusa vitrega) am aflat ca ea e mama lor naturala si ca nu exista nici-o mama vitrega...aceasta imi povestea de cate kg i-a facut si mai multe ceea ce m-au lasat paf.Am crezut ca o fi bolnava cumva. dupa m-am dus la el, ceea ce s-a intamplat aseara, si pana la urma m-am pus pe plans si m-a intrebat ce am etc i-am zis de ce ma minte si mi-a zis ca, cu ce il mint, si i-am zis totul.
Mi-a zis ca i-a fost rusine cu mama lui, ca este o betivana notorie, ca la blestemat si tot felul, ca ceilalti frati au plecat din cauza ei.
Nu zic ca nu o fi asa, caci in seara de revelion a baut 2 cesti de tuica fiarta, zicandu-mi el, si a facut un mic scandal de genu:Ce a-ti facut voi pentru mine etc chesti de astea care nu erau frumoase spuse de anul nou.
Asa ea pare o persoana cumsecade desi are fata de dura, si se vede ca nu a fost orice femeie. ce e al dansei este.
Problema este ca si mama stie ca are mama vitrega etc, cand o sa ii spun va dati seama ca o sa aiba o parere dezastruoasa, o sa zica ca este un mincinos...maine o sa plec acasa,, sincer nu stiu daca sa mai continui aceasta relatie, de iubit ma iubeste asta se vede, eu tin la el, dar aceasta minciuna ma daramat.
Va rog ajutati-ma cu o parere, doar la voi pot apela
Astept raspunsuri de la persoane cu experianta
Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| DeeaX_3081 a răspuns:

Buna. Inteleg ca te-a afectat foarte mult chestia povestita mai sus pentru ca ai trait mereu cu alta impresie despre familia lui. E normal sa te simti dezamagita ca te-a mintit. Insa, a avut clar motivele lui. Probabil nu are atat de multa incredere in tine si i-a fost rusine, crezand ca asa e mai bine daca iti ascunde adevarul. Insa nu vad cu ce ar afecta relatia voastra faptul ca el sta cu mama naturala sau vitrega sau ce se intampla in familia lui. Asteapta sa treaca putin timp peste "evenimentul" asta si priveste putin lucrurile din afara. Nu merita sa dai asa usor cu piciorul la tot. Ca observ ca lucrurile intre voi sunt destul de avansate: s-a mutat la tine o perioada, etc. Vorbeste cu el si incearca sa lasi de la tine si sa il intelegi si pe el ca a avut motivele lui. Ca pana la urma nu ai aflat ca te-a inselat sau ceva de genul, ai aflat o problema care tine strict de el, nu de voi doi. Cat despre mama ta, nu e necesar sa afle chiar acum, iar daca o sa-i povesteasca el totul are sa inteleaga. Stai calma si ai putina rabdare. Ai grija! Te pup.

2 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

De ce sa nu le zici adevarul parintilor tai? Zile chiar totul cum ti-a spus si el tie, din ce cauza te-a mintit, cred ca o sa inteleaga, poate ca toata lumea in asa situatii ar face la fel, majoritatea, el intr-un mod sufera din cauza asta si de aia nu-si da seama ca ceea ce spune nu e bine sa zici de parinti, indiferent cum ar fi ei, dar vezi ca el posibil ca vede cu alti ochi, important e ca indiferent de distanta va iubiti, si asta e tot ce conteaza, inteleg ca minciuna asta te-a daramat dar cred ca ar fi pacat sa-l lasi, chiar crezi ca poti uita totul asa repede? O sa fie totul ok intre voi asa ca capul sus si mergi mai departe.Bafta :*

| iuly_9622 a răspuns:

Vorbestecu el pe internet sau pe messinger o bucata de vreme, apoi daca mai minte te poti departi de el, daca nu poti sa continui relatia.
Bafta!