| Elenajimmy2014 a întrebat:

Am nevoie de ajutor..sa incep cu inceputul..am 14 ani. sâmbăta trecută am mers in club cu sora mea care are 22 de ani.și cu mai mulți prieteni..acolo m-am întâlnit cu un băiat care avea 20 de ani..ne am plăcut dar el tot nu credea că am 14 ani pentru că sunt mai dezvoltată.sa zicem că în seara aia ne am și combinat.a doua zi am mers cu o prietena la iubitul ei care era prieten cu acest băiat... Jimmy. acolo ne am văzut și a zis sa mergem împreună la bucătarie sa mai vorbim.mi-a povestit de el că a avut o iubita de 6 ani.și că s au despărțit că nu se mai înțelegeau. După ce M a dus acasa..nu a durat mai mult de 30 de minute și a sunat o pe sora mea sa ii spună că nu poate continua cu mine.ii e frica și să mă sărute, i-a spus că nu vrea să își bata joc de mine.să mă facă să sufăr pentru că sunt prea mica. După acest apel eu i am dat mesaj și l am întrebat "de ce ".iar el mi-a spus că nu poate.e peste voința lui să iasă cu mine..sunt prea mica și nu vrea să își bata joc. Dupa ce am vorbit cu el am inceput sa plâng..eu chiar sufăr după el..nu știu ce să fac ca sa îl fac să înțeleaga că nu vârstă contează.și de plăcut știu sigur că mă place.și eu îl plac foarte mult..va cer sfaturi. Va rog să mă ajutați.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iata de ce nu vrea sa fie cu tine: esti un copil si te porti ca unul. Cum sa suferi dupa un baiat pe care l-ai vazut de doua ori? Asta este disperare si goneste orice baiat. Si sigur ca nu te poate saruta, esti inca prea mica, o sa mai treaca minim doi ani pana la primul sarut (asta daca te vei maturiza si nu et vei mai purta ca un copil razgaiat). E posibil ca el sa nu aiba rabdare sa stea atata timp fara macar sa te atinga.
La varsta ta, varsta conteaza foarte foarte mult. Tu esti un copil, care daca se respecta, nu va iesi singura cu un baiat, nu va mereg acasa la el, nu av veni acasa dupa lasarea intunericului, nu se va lasa atinsa in mod sexual multi ani inca. Daca tu nu te respecti si esti dispusa sa te comporti aiurea pentru varsta ta (sa mergi in cubluri, sa umbli seara cu baieti, sa ramai singura cu ei, fara prezenta parintilor), poate el nu vrea sa se afiseze cu o fata acre nu se respecta. In mod normal, este ilegal ca un copil ed 14 ani sa se gaseasca intr-un club, banuiesc ca el nu a crezut ca aia o asemenea varsta si faci asemenea prostii. Dupa ce s-a convins, evident ca nu a mai vrut sa stea cu tine, fiindca nici un baiat nu vrea o fata care la 14 ani a fost in club, cel putin nu ca sa se afiseze cu ea in public. Iar cand fata este istericoasa si plange din nimic, e si mai rau, risca sa il bage in belele rau de tot

| Emilian65 a răspuns:

Linisteste-te, el nu te vrea!

| SG1995 a răspuns:

Mai tu te plangi ca ala n-a vrut sa ti-o traga? Draga a facut bine, sora-ta ei aia proasta, cum mama dracu sa mergi in club cu un copil, ai avut noroc draguta ca tipul nu era un pedofil libidibos si tu te plange. Are tipu vreo 20 nu? Si apai ce vrei, sa te tina de manuta? Primu sfat cauta si tu pe unul minor, care sa nu ajunga pasibil de parnaie, al doilea sfat spune-i borlarfei de sora-ta sa nu te mai ia in cluburi, si pune-te pe invat draga ca anul asta ai dat dracu cu examenele, deci lasa baieti pentru la anul, cand nu te trezesti cu pericolul de-a pica examenul de capacitate. Ce sa zic sistem idiot care le permite minorilor sa intre in cluburi...

| mentholinks a răspuns:

laughing

| danutzu96 a răspuns:

E foarte normal sa ii fie frica. E un om care cunoaste Codul Penal si care are minte in cap. Lasa suferitu la varsta aia, ca dupa 2 zile iti trece.

| BogdanBz a răspuns:

E normal sa ii fie frica. El e major, tu minora. E un risc major pentru el sa fie cu tine. Orice baiat gandeste la fel. Stiu ca voi fetele sunteti foarte dezvoltate in ziua de azi si nu consider ca varsta e o problema, dar un baiat de 20 de ani poate intra la corupere de minori daca face ceva cu o fata de 14 ani. cel mai bine poarta o discutie cu el, fa-l sa inteleaga si sa prinda incredere in tine si mai departe ramane de vazut ce si cum ..success!

| SG1995 a răspuns (pentru BogdanBz):

Dezvoltate, hai sa fim serios, are 14 totusi, e o diferenta imensa nu de varsta, dar de mentalitate ea practic e un copil, iar el e un tanar care peste vreo doi-trei ani se va vrea casatorit, deci despre ce discutam?

| Enertx a răspuns:

Ala e un om cu capu pe umeri si probabil era sa fie batut de soarta greu!rolling on the floor)) Nu insista ca daca refuza atat de mult stie el de ce

| vizuk a răspuns:

Varsta este doar un numar, dar si celula este doar o camera

| Tharra a răspuns:

In primul rand trebuie sa te linistesti si sa iti pui gandurile cap la cap.Cand vaveti mai intalni incearca sa pari puternica in fata lui.In cele din urma o sa isi dea seama ca e un dobitoc si va intelege ca nu varsta conteaza. Sper ca te-am ajutat macar putin.SUCCES

| SG1995 a răspuns (pentru Tharra):

Iti plac pedofili tanti?

| Tharra a răspuns (pentru SG1995):

Nu am zis asta

Răspuns utilizator avertizat