| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Am nevoie de ajutor urgent.Am o problema mare si nu stiu cum sa ies din ea.Pe scurt: am o relatie de aproape 7 luni cu un baiat care ma iubeste si care a facut totul pentru mine.In Martie am cunoscut un tip foarte ok; gen m-a vazut, am facut cunostiinta si nu ne-am mai vazut pana acum o saptamana m-am intalnit intamplator cu el si am inceput sa vorbim pe mess si sa iesim la o tigare si pur si simplu au aparut niste sentimente foarte puternice.Acum am vorbit si cu baiatul cu care sunt si mi-a zis ca e alegerea mea si sa aleg cum imi este mie mai bine, dar a plecat plangand. Celalalt tip e la fel ca mine, gandim la fel si suntem la fel, aceeasi mentalitate, aceleasi gesturi.Maine trebuie sa le dau un raspuns concret si nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma si imi cer scuze ca am scris asa mult.

8 răspunsuri:
| Robby94 a răspuns:

Eu zic sa lasi " aventurile" de o parte, caci 7 luni este o perioada foarte mare de timp.Si poate tu n-ai sezizat dar cand actualul ti-a zis ca e alegerea ta nu a facut-o din indiferenta, te-a lasat sa alegi si nu te-a constrans pentru ca tine enorm la tine, si probabil stie ca daca te-ar pune sa alegi, te-ar face sa suferi. Prietenul tau de 7 luni nu vrea sa-ti faca niciun rau, iar daca a plecat plangand, inseamna ca are niste sentimente foarte puternice pentru tine, probabil ca pentru el tu esti singura si vei ramane unica pentru el.Eu zic sa nu dai cu picioru` unei relatii de durata si foarte dulce (banuiesc eu) de dragul unui strain ( poate relatia cu el nu va merge, sau poate ca va avea un final nu asa roz, sau poate pur si simplu vrea doar sa profite de tine). Incearca sa nu te lasi pacalit de noul tau "amic" si gandeste-te la baiatul care te iubeste cu adevarat.Gandeste-te ca putea sa-ti arunce vorbe grele cand tu ai zis ca prefeci pe altcineva, dar cu toate astea a lasat sa fie alegerea ta, nevrand sa-ti faca vreun rau, sa-ti raneasca sentimentele.Bafta scumpa >big grin

| HeyScandura a răspuns:

Va multumesc enorm pentru sfaturi.Am vorbit cu baiatul cu care sunt de 7 luni si mi-a zis niste lucruri la care nu ma gandeam.Cu celalalt baiat voi vorbi maine si ii voi spune ca tin la el mult, mult de tot, dar fara iubitul meu cel care ma iubeste si pe care il iubesc nu pot sa stauhappyva multumesc iar si sunteti grozavi>big grin

| psiHopixia a răspuns:

Fii atenta! Esti o fata extrem de norocoasa! Eu zic sa ramai cu cel cu 7 luni, cel nou.e cam necunoscut si nu stii ce'i poate mintea. In schm cel de 7 luni chiar te iubeste.nu frange o inima pentru ceva nou. Nu sari atat de usor de la o iubire adevarata.adica sa fim seriosi? ce baiat ar mai plange? Eu tanjesc dupa un noroc ca al tau.si nu am parte de asa ceva desi am 17 ani si 2 luni. Deci.ai mare grija, baiatul ala te iubeste, celalalt nu stii + ca ce ai zis ru cu aceeasi mentalitate si etc.prostii.oh go on am crezut si eu asa odata si mi-a ajuns! Eu in locul tau.as ramane cu cel de 7 luni.pe iubirea lui poti fi sigura! Acum tu decizi! Have fun dear si mult noroc azilove struck!

| catutzza a răspuns:

Buna вυℓιηυтѕa. Parerea mea este sa ramai cu cel de 7 luni doarece il cunosti si te iubeste ff mult. celalalt nici nu prea il cunosti. cine stie ce vrea sa faca cu viata ta...ai grija mare.eu mi-am spus parerea.puplove struck

| KellyGreen a răspuns:

Ramai cu cel pe care il iubesti cu adevarat.

| alinutzu_6299 a răspuns:

A plecat plangand wowwww cat de mult poate sa te iubeasca nu as face asa ceva poate doar sa plec necajit sa plang cand sunt singur.clar stai cu cel de 7 luni spune-i ce nu-ti place la el si ca ai vrea sa se schimbe putin (nu fa prostia sa il pierzi ca doar cateva fete au norocul tau sa gasesca asa ceva un asa baiat )

| Annya_4157 a răspuns:

Buna.Si eu am patit exact ce ai patit un doar ca eu aveam o relatie de 2 anihee hee lucrurile stau in felul urmatorhappy Intre tine si prietenul tau de 7 luni nu exista iubire cel putin din partea tahappy uh te-ai obisnuit cu el...iti este simpatic te simti bine langa el ca te iubeste dar te atrage alta persoana...eu zic sa te gandesti mai bine inainte sa faci ceva dar tine minte un lucru Daca iti iubesti prietenul nu ai remuscari si nici nu o sa te gandesti vreodata sa-l paraseste sau cu atat mai putin nu o sa te gandesti la altulhappy! intre voi nu este iubire parerea meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti zic doar atat: nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard...