| GaGy a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
De curand m-am mutat intr-o scoala noua, in clasa in care sunt este un baiat atat de dragut si imi place mult de el.Sunt zile in care ma baga in seama si altele in care nici nu se uita la mine...Acum de cateva zile de cand s-a terminat vacanta el sa purtat ciudat cu mine adica nu mai era el insusi.
Azi am vorbit cu prietena lui cea mai buna din copilarie si am intrebat-o daca nu stie ceva de el. Atunci am aflat ca el stia ca-mi place de el dar nu i sigur ca vrea sa se combine cu cineva din clasa.
Maine ma vad cu el si chiar nu stiu ce sa fac... Oare sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine? Sau sal ignor?
Ajutati-ma va rog! pentru ca deja sunt stresata si nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| channah_5883 a răspuns:

E normal sa nu stii ce sa faci pentru ca te aflii in situatia asta si nu poti sa gandesti limpede, frica ti-a mancat luciditatea. E f simplu ce ai de facut: maine mergi frumos la scoala si daca te saluta il saluti si tu si iti vezi de treaba ta. Fii draguta, finuta, vb frumos cu el dar in acelai timp fi indiferenta si fa pe inabordabila. Fii fata desteapta ca o sa iasa bine daca si el te placewinking Baietilor le plac fetele misterioase, rezervate care sa-i tina pe jar...fii puternica si chiar daca iti place mult nu-i arata ca i se urca la cap si profita. Fii naturala, da-i doar de inteles desii ai zis ca stie dar daca faci ce ti-am spus eu o sa il induci in eroare pentru ca lor le plac fetele care se lasa mai greu ca acum hai sa fim sinceri daca nu simti ca ai pentru ce sa te agiti inseamna ca nici recompensa nu va fi pe masura nu? Provoaca-l, lasa-l sa umble el dupa tine nu invers si orice ar fi ai incredere in tine e f important. Daca tu te iubesti si te respectie si ceilalti vor face acelasi lucru inclusiv baiatul pe care il placi pentru ca el vede ce tu ii permiti sa vada atat! Succes!happy

5 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Nu il ignora ca stiu ce are ii este frica ca o sa inceapa aia din clasa sa vb de voi doi. Du-te sa vb cu el si lasa-l pe el sa vb dupa spune-i ca nu te intereseaza de alti daca este ce ti am zis mai sus. Poti sa ii spui ca iti place de el dar nu cu emoti ca dupa face fite ( asa am facut si eu dar nu sunt mandru ). Mai bine dupa ce vb cu el la sfarsit ii spui ca " mai bine ne mai gandim la ce vrem fiecare cate va zile " daca ii zici u in cat timp sau cine suna pe cine sa nu te superi daca nu primesti sms sau semne de viata pentru a u ai decis asa daca nu intelegi uite un ex " vorbim maine pe la 11 ca acum ma culc " sa nu te astepti sa primesti ceva de la el pana atunci.

| GMan_3569 a răspuns:

Parerea mea este sa nu devii penibila, ok? Lasa-l pe el sa faca primul pas si sa nu te uiti dupa el tot timpul... Daca il placi cu adevarat nu-l intreba daca vrea sa fie cu tine.Cand iesiti de la scoala du-te langa el si intreaba-l ce face, apoi cere-i nr de telefon sau macar id de mess big grin Si in urmatoarele zile suna-l si vb cu el, intreaba-l ce mai face, si chestii din astea. Dupa ceva timp, intreaba-l daca te place, da-te bine pe langa el si apoi trimite-i un mesaj sau suna-l si intreaba-l daca vrea sa fiti impreuna. Daca zice nu, nu-i nicio problema...mai sunt baieti.

| GaGy explică:

Problema este ca eu nu-l vad niciodata singur numai cu prieteni pe langa el si nu am sanse sa vorbes cu el.
Mie mi-ar fi placut sa-i spun eu ca-l plac nu sa afle de la colegi bagaciosi!

| Jamelia1 a răspuns:

Nul intreba, altfel vei arata varza in fata lui.Adica abia l-ai cunoscut si deja il intrebi asa ceva.Mai ibine asteapta el sa-ti propuna daca este baiat

| Alinabumbonica a răspuns:

Am avut si eu asa o situatie, si stii era la fel ba existam pentru el, ba nu... el la fel stia ca il plac, dar nu era sigur ca vrea o relatie cu cineva din grupa, am incercat sa fac ceva sal atrag dar fara rost, dupa ceva timp parea ca sunt indiferenta fata de el si anume aceasta si la facut sa se intereseze cu adevart de mine. Daca te vezi cu el nu-i zi ca ai vrea sa fii cu el, ai putina rabdare si el singur aceasta o sa tio spuna, acum construieshte cel mai bine o prietenie intre voi asta o sa va apropie, iar dupa asta si dorinta ta poate deveni realiate! Bafta!