| AlePinkObssesion a întrebat:

Buna TPU crying am nevoie de ajutorul vostru crying( sunt cu prietenul meu de aproape un an impreuna... eu ieri am implinit 16 ani el are 19... ne iubim f mult si ne.am inceput si viata sexuala. problema este ca tatal meu de la un timp este impotriva lui si a noastra, zice ca daca nu termin eu cu el termina el, ca are dosar tatal meu in care e corupere de minori, si vrea sa il bage in puscarie in cel mai scurt timp daca nu termin cu el crying( noi doi ne iubim f mult si nu vrem sa ne despartim pentru nimic in lume chiar daca avem si noi certurile noastre crying( am 2 intrebari. 1. il poate baga fara sa zic eu ceva? stiu ca ar trebui si eu sa semnez ceva iar eu nu semnez orice ar fi si 2. ce sa facem sa iesim din asta?crying( am face orice sa ne fie bine cum ne. a fost inainte crying( funda sad

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Nu, tata-l tau nu poate face nimic in privinta asta. Daca tu esti de acord sa fii cu el nimeni nu te poate impedica.
Oricum este o noua lege care iti permite sa intretii relati sexuale cu fete minore care au peste 16 ani, binentales cu acordul lor. Voi sunteti intr-o relatie deci nu are ce sa va faca, stai fara grija politia nu va face nimic in privinta asta.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te duce la medic si vede ca ai intretinut sex cu acel baiat are dovezi ca sa il bage la puscarie fara ca tu sa semnezi nimic.

| BlueHusky a răspuns:

Chiar daca te duce la ginecolog si vede ca nu mai esti virgina asta nu inseamna ca ai facut sex cu prietenul tau... poti face sex cu cine vrei --> deci nu are nici o relevant.Probabil vesnica poveste "Vb cu tatal tau" care oriucm nu functioneaza dar poti sa incerci... probabil ca se termina cand nu o sa mai depinzi de tatal tau si aici ar putea sa faca ceva prietenul tau (sau macar ar putea vorbi el cu tatal tau). Good luck.

| hackey a răspuns:

Daca ai sub 16 iar el este major relatia sexuala este incadrata la viol chiar daca este cu acordul tau.
Daca ai implinit 16 ani nu mai are ce sa iti faca happy
Chiar daca te duce la ginecolog tu o sa sustii ca ai facut sex cu el cand ai implinit 16 ani happy

| NoNamess a răspuns:

Asculta'ma cu atentie. Nu poate sa ii faca nimic fara probe care sa dovedeasca ca a facut ceva si 2 trebuie sa semnezi declaratie de martor prin care sa spui ca nu ai facut nimic cu el si ai grija pentru ca probabil tatal tau va vrea sa te duca la ginecolog sa vada daca mai esti virgina. mama ta ce spune? daca e de acord cu tine vb cu ea si roag-o sa vb cu tatal tau asa o sa fie simplu
Sper ca te'am ajutat
Pa, Pa
Funda?

| AlePinkObssesion explică:

Ziceti`mi voi ce ar fi mai bine sa fac ca nu stiu ce. sunt terminata crying

| Pufoshenia a răspuns:

Spune-i tatalui tau ca il iubesti mult si ca nu poti trai fara el spune-i tatalui tau ca daca il baga pe el in puscarie te bagi si tu

| Pufoshenia a răspuns:

Si app ii trebuie un motiv ca sa il bage la puscarie ce motiv o sa dea ca baga la puscarie pentru ca esti impreuna cu el

| Diana_4238 a răspuns:

1. Da daca te duce la un ginecolog si ti se face analize si tatal tau afla ca ati intretinut relatii sexuale, il poate baga la inchisoare fara nici o problema.

2.parerea mea e urmatoarea:ai putea sa vorbesty cu tatal tau si sa-l intrebi ce are cu el pentru ca la mijloc ar putea fi ceva ce tu nu stii sau ati mai putea ca o vreme sa va indepartati unul de altul pana se linistesc apele sau chiar sa ramaneti amici asta daca chiar iubesti si nu vrei sa intre la inchisoare ca in dragoste se fac si sacrifici.

| morion a răspuns:

Ai o problema grava eu zic sa continuati in continuare si sa vedeti ce va putea face tatal tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este decat o iluzie iubirea ta...

| InFlaMeS a răspuns:

Nu cred ca fara acordul tau poate sa decida ceva tatal tau, chiar daca va da un isc la organile juridice, persoanele ce raspund ocolo de minori in primul rind au sa-ti faca tie vri-un interviu, sa afle chiar daca ai fost violata. deci nu-ti facea griji despre puscarie. Tu doar trebuie sa spui ca ai avut relatii seuale binevol. Ceea ce priveste in general situatia asta incearca sa vorbesti cu tatal tau, fara isterici si strigate asa ca doi oameni maturi atunci vei vedea si rezultatul!

| ALBERT_3224 a răspuns:

1. da si 2.platiti un avocat bun si un martor