| Adinnutza96 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi! Am cunoscut un baiat vara trecuta, dar nu am tinut legatura..pana acum o saptamana,cand mi-a cerut nr de telefon.I l-am dat,am vorbit prin mesaje,ne-am intalnit, dar nu a fost cine stie ce...adica am vorbit putin si cam atat(el mai era cu o ruda atunci cand ne-am intalnit)..si am mai vorbit prin mesaje si in unele mesaje imi da de inteles ca ii face placere sa vorbeasca cu mine, ca ma simpatizeaza...dar in unele nu mai e asa..Si nu stiu ce sa fac,eu il plac foarte mult si as vrea o relatie cu el, daca si el ar vrea asta..Ar fi o idee buna sa ii spun ca il plac si sa il intreb daca am ceva sanse cu el?

Răspuns Câştigător
| Bii26 a răspuns:

Bună.
Eu zic să te mai întâlneşti cu el, dar doar voi doi. Întreabă-l de pasiunile lui. Dă de înţeles că te interesează de el. După câteva ieşiri, poţi să-l întrebi dacă are sentimente pentru tine. happy Şi sigur răspunsul va fi "Da ", deoarece, ştiu şi eu că nu toţi băieţii ies cu o fată fără motiv. Dacă nu ar avea sentimente pentru o fată, n-ar ieşi cu ea.
Baftă! :*

| Adinnutza96 explică (pentru Bii26):

Asa este, atunci cand ne-am intalnit nu stia sigur daca poate sa ne vedem..si a facut in asa fel si a venit! Acum ar trebui sa ii spun sa ne vedem, si daca tin cont de sfaturile voastre, sigur o sa reusesc! Multumesc mult pentru raspuns:*

| Ekcstsy a răspuns (pentru Adinnutza96):

Sa-ti creasca mare happy

| Ekcstsy a răspuns (pentru Adinnutza96):

Curajul tongue

10 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Sanse orice fata are la un baiat, doar sa gaseasca baiatul care s o placa, acum depinde de tine, cum il momesti. poti sa i spui ca il placi si ai fi dispusa sa incerci o relatie cu el, poate ai noroc, daca nu cauta in continuare, esti tanara si ai tot timpul inainte

| Zizzou a răspuns:

Mai întalniţiva, mai vorbiţi, în acel timp va puteţi cunoaşte mai bine. Mai întreabal despre el, va mai întalniţi doar voi, ş.a. Dupa ce vă mai cunoaşteţi poţi sa îi spui ca îl placi, dar nu lăsa pe altcineva sa îi spuna ca tu îl placi pentru ca el ar aprecia mai mult dacă i-ai spune tu asta. Baftă!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Deci ii place sa discute cu tine, te simpatizeaza, ce mai astepti?
Intreaba-l, nu ai absolut nimic de pierdut!
Daca astepti ca el sa faca primul pas si nu il face vei regreta!
Iti spun din experienta proprie, acum vorbit un an cu o fata si i-am zis prea tarziu, interesul deja a scazut mult.
Intreaba-l fata in fata daca vrea sa fie cu tine, spune-i ca e o persoana minunata, ca simti ceva deosebit pentru ea si astepti raspunsul.
Fa-ti curaj, nu uita, nu ai nimic de pierdut.
Incercarea moarte n-are!
Bafta!

| Adinnutza96 explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Asa o sa fac! multumesc mult pentru incurajari si sfaturi!

| Ekcstsy a răspuns:

NU il intreba de sanse laughing sa fim seriosi. Se va umfla in pene. Spune-i ca-l placi si ca ai dori sa fiti mai mult decat prieteni/amici ce sunteti voi acolo. Si vezi ce spune. Dar nu prin mesaje ci fata in fata. Daca ii dai mesaj are timp de gandire pentru o eventuala eschiva. Cel mai bine e fata in fata sa ii vezi si mimica fetei. Succes

| Adinnutza96 explică (pentru Ekcstsy):

Deci o sa ii spun doar ca il plac.da, si chestia cu mesajele asa e. poate sa ma refuze mai usor printr-un mesaj O sa incerc, sper sa reusesc! Multumesc pentru raspuns!

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Da ce ai de pierdut da sal prinzi singur.Ca, copiii de acum rad mereu din orece motiv il fac amuzant.Deci succes!