| Floryna16 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi peste cateva zile am balul si nu stiu cu ce sa ma imbrac, incalt si cum sa imi fac parul(breton pe o parte si e mai lung decat mediu ) big grin pliz dau fundita la ceva frumos

7 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

1) O rochita neagra, simpla, pana deasupra genunchilor, o pereche de pantofi rosii cu toc inalt, niste cercelusi tip perlute rosii si un inel sau o bratara rosie. Parul il poti indrepta pentru ca e o tinuta eleganta, finuta. Merge foarte bine cu un ruj rosu.

2) O pereche de jeansi stramti negrii, conici, un corset auriu/ o bluzita dantelata aurie, usor eleganta cu o pereche de pantofi cu toc si un ceas auriu + varfurile buclate big grin

| NiKoLeT a răspuns (pentru AllinaDaniella):

La bal in geansi? nuuuu

| NiKoLeT a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Faza cu jeansii nu merge deloc, in primul rind trebuie numaidecit o rochie clasica, insa de ce dispui finante sau haine? expune mai intiii ce ai in dulap.
ce tine de par... depinde ce tip de par ai- dprept ondulat sau cu bucle si care este coafura ta de baza? (raspunde la aceste intrebari si iti pot da ceva sfturi) ceea ce tine de pantofi trebuie sa fie numaidecit cu toc de modelul http://www.euforia.tv/......03389c.jpg

| AllinaDaniella a răspuns (pentru NiKoLeT):

Sa stii ca o pereche de jeansi mulati, conici, arata tare bine in combinatie cu o pereche de pantofi cu tot inalt. Nu mai zic daca e o fata inaltuta, arata super. Evident, cu o bluzita eleganta. De multe ori, combinatia asta depaseste multe fete imbracate cu nu stiu ce rochii cu paiete, sclipici, etc.

| Floryna16 explică (pentru AllinaDaniella):

Multumesc big grin

| NiKoLeT a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Da, dar oricum, o rochie la petrecere ca asta e mai potrivita, nu e nevoie cu sclipici si chestii de astea, o rochie croita simplu de multe ori sta mai bine decit una cu ornamente diferitehappy

| thalyslly a răspuns:

? pai in primul rand ce ai in dulap? niste poze ar fi utile sau ce buget ai la dispozitie? cum iti place sa te imbraci