| Bella999 a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie de sfatul vostru. Din februarie am dureri inexplicabile in zona genitala, durere constanta. Am incercat tot feluri de tratamente. Initial am crezut ca am infectie urinara si am facut test,dar a iesit negativ. Am luat tot feluri de medicamente (urinex, uractiv, urinal akut,struviren. Nu m-au ajutat deloc. Am zis ca daca nu am infectie urinara, atunci trebuie sa fie infectie vaginala. Am luat cuminol, cervugid, lomexin ..insa nu m-au ajutat deloc. Incep sa cred ca e ceva mai serios de atat. Ca sa descriu un pic ce se intampla: ma doare peste tot de la vulva incolo,ma doare sub burta,simt ca e inflamat,ma arde si cateodata are miros neplacut,dar in marea majoritate a timpului nu. Mi-e frica sa nu fie papilloma, dar din cate am inteles nu e dureros. S-ar putea sa am chist sau altceva? Am programare la ginecolog in data de 11, dar pana atunci raman cu durerea. (3-4 zile ma doare incontinuu, dupa 2-3 zile nu ma doare tare sau aproape deloc, dupa revine durerea din nimic) Am observat ca unul dintre motivele din cauza caruia incepe durerea este actul intim, sau daca ma excit, respectiv daca am orgasm ...nu chiar dupa, ci dupa cateva ore si nu stiu ce legatura are. Imi afecteaza atat viata de zi cu zi cat si viata sexuala. Va spun, am incercat tot si nu functioneaza nimic. Nici antiinflamatoarele nici analgezicele ..nimic. (Va rog sa ma scuzati pentru greselile ortografice si cele de exprimare. Aceasta problema pentru mine e sensibila, ma confrunt de mult cu ea. Da, stiu, ar fi trebuit sa merg mai repede la medic. treceti cu vederea peste. Multumesc!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai polip pe ovare, numai medicul ginecolog poate sa i ti confirme dupa ecografie, ce varsta ai? Pina nu mergi la ginecolog sa te consulte numai face sex.

| Bella999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

23 de ani am ..nici nu mai fac de vreo 2 saptamani si inca doare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bella999):

Ai polip pe ovar de aceea doare, mergi urgent la ginecolog numai sta, luni mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la ginecologie.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este o boala cu transmitere vaginala: clamidia de exemplu, asta mai da dureri la sex.
Megri al gineoclog sa-ti faca teste citologic pentru toate bolile cu transmitere sexuala, ca ai ceva, dar pana nu afci test, nu se stie ce.

| Bella999 explică:

Am uitat sa adaug, ca si sangerez putin, mai ales dupa urinare.