| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am nevoie parerea voastra, o sa fiu obiectiva in ceea ce povestesc. De 7 luni sunt cu un baiat care nu are o situatie financiara chiar foarte roz, sa-i spun asa, desi tatal sau este preot si cred eu ca ar trebui sa o duca bine. Ma rog, de fiecare data cand mergem undeva fiecare plateste separat. In plus de asta, nu pot spune ca sunt pe deplin atrasa de el, multi imi spun ca sunt frumoasa si as putea avea ceva mai bun langa mine. Ideea este ca el tine la mine, nimic de zis, dar uneori, cand suntem impreuna si vad fete alaturi de baieti frumosi, cu bani etc. am un sentiment naspa. Tin la el, insa am acei fluturi si acel entuziasm...Ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

straight face Banii nu cumpara sentimente, nici fericire, doar senzatii superficiale.
Depinde ce prioritati ai tu si cat te respecti. Daca tot ce vrei e satisfactia materiala atunci da, desparte-te de el, il scutesti si pe baiatul asta de o pierdere de timp, nu te supara ca iti spun asta.
Nu esti atrasa de el dar inca mai simti fluturasi? Scuza-ma, nu inteleg dar atunci cand iei o decizie, o iei pentru 2. Ceva mai bun langa tine? Iar e superficial pentru ca iti place o persoana pentru ceea ce e, nu pentru cum il descriu ceilalti.
Iti sfatuiesc sa iti pui ordine in ganduri si sa iti stabilesti prioritatile. Daca pe tine aparentele te cumpara atunci nu te astepta sa dai peste esenta adevarata, macar daca alegi asta nu te amagi. Frumos, cu bani si devreme acasa-numai in filme si fantezii siropoase sunt baieti d-astia, nimeni nu-i perfect.
Daca in schimb alegi sa te ghideze ceea ce simti atunci curaj, calea-i lunga dar pana la urma stii ca mereu standardele tale te respecta si pe tine, ca fata, ca viitoare femeie.
Daca relatia s-a racit atunci da, nu merita sa va chinuiti. Dar aici e vorba si de o problema de viitor, de perceptie.
Succes si iti urez ca orice ai alege sa te avantajeze pe deplin.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa alegi daca vrei sa-ti vinzi frumusetea si sa-ti alegi barbatul care da pe tine cel mai bun pret, sau vrei iubire. Amandoua nu se poate: barbatul care te va cumpara, te va folosi ca pe orice alt obiect frumos, nu te va iubi si nu te respecta. barbatul care te va iubi nu iti va oferi bani, fiindca ar fi o jignire prea mare. Tu esti tentata sa te prostituezi si cei din jur te incurajeaza cu ideea ca ti se potriveste meseria. Eu nu te cunosc, dar iti spun ca oricat de mult ti-ai dori banii, nu merita sa te vinzi ca un obiect. Renunta la prietenii care spun: esti frumoasa, poti primi un pret mai mare, negociaza-te la sange. Nu iti sunt prieteni adevarati.

| alessia5158 a răspuns:

Daca tii atat de mult la "fluturasi", alearga dupa ei! --- poate vei prinde unul cu mai mult "auriu" sau "argintiu"( de la ai lui parinti!).

| relian a răspuns:

Iao usurel ca nu te mariti cu el si nici prea sdevreme.Deci poti sa stai cu el, poti avea si alti prieteni si uite asa anii trec si mai tirziu o sa stii ce vrei. Vorbesti pe aici de parca trebuie sa te mariti miine si nu stii ce sa faci.Chestia cu platitu separat mda e cam naspa dar nu e chiar asa de rau.Pai de ce ar plati numaibarbatu? Voi vreti egalitate intre sex da? Atunci ia sa platiti si voi.Insa asa ca idee cind are elbani plateste el cind ai tu platesti tu, pentru ca la anii vostri nu sinteti salariati sa spui da am cu ce, am de unde.Si taicasu daca e popa ce? Poate e un popa din asta care nu baga banii in buzunare asa cum fac majoritatea.eci a venit timpul in care fiecare sa isi plateasca consumatia.Deocamdata nu aveti ceva serios, nici macar sex probabilnu ati facut asa ca plateste consumatia.De nu-ti convine mergi cauta altu care are bani, are masina, insanu te astepta ca ala o sa-ti dea marea cu sarea, te plimba cu masina asa moca doar sa te tina de papausa.Ala vrea sex fata draga nu baga el bani asa ca arati tu bine doar.Sa stea sa se uite la tine si sa o frece la rece.Scuze expresia.Bine nici ca asta care zici niciodata nu sa simti hai sa iti platesc eu un suc.Macar asa tea intrebat ai bani sa platesti? Sau nici macar na intrebat? Daca nici na intrebat atunci dal lajalea si pe asta si cautati unu normal, care sai pese cit decit.Tu cu tipul asta din ce povetesti sinteti amici asa doar prieteni nu iubiti.

| h3r a răspuns:

Din cauza ta suntem toate catalogate astfel.

| Oana92 a răspuns (pentru h3r):

Offf....ca bine zici!

| h3r a răspuns (pentru Oana92):

GG OANA! happy :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tie trebuie sa iti placa baiatul nu banii lui, daca simti ca nu il mai iubesti atunci desparte-te de el.

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca ai astfel de dubii inseamna ca n-ai ce cauta langa el.
nu totul sta in bani si frumusete si ai sa-ti dai seama de asta pe parcurs. insa pana una alta tie nu-ti place baiatul asta.
cand ai sa te indragostesti ai sa vezi ca nu te mai intereseaza banii sau alte de astea.
in plus, oricat de sarac ai fi, trebuie sa-ti permiti sa-i cumeri celuilalt pranzul(nu zic si altceva, pentru ca asta ar insemna sa-ti cumpere dragoste), altfel o sa o duci rau.

| sensualus a răspuns:

Da bun, sofismu ala siropos ca banii nu cumpara love laughing o inchiriaza doar... eh fata e tentata de viata in stil mare si va intelege mai tarziu ca nu traieste cu banii in pat. ca femeia nu se lipeste de barbat doar pentru bani, ci mai ales ca se simte iubita... ca jeepu nu produce empatie si orgasm. si in special sta langa cel dorit pentru ca are cu ce, nu doar pe cardhappy

| 26Geo a răspuns:

Ca sa te inteleg si eu,tu ce anume vrei de la el, ce simti pentru el, cum ai vrea sa fie, sa se comporte cu tine, ce-ti doresti de la el? Vrei unul mai umil dar care sa te iubeasca sau unul mai cocos dar care sa te simti atrasa de el?

| olivikkka a răspuns:

Pai daca nu il placi nu cred ca trebuie sa iti bati joc de el si sa il minti, faza cu banii cunosc un caz ca un baiat dintr-o familie saraca cu parinti alcoolici a ajuns sa fie adjunct la o firma impunatoare spre uimirea tuturor, banii azi sunt mine nu doar sentimentele conteaza, bafta

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Iti dau 100euro sa iesi cu mine, sa ne facem de cap(arat mai bine decat el, probabil). insa, dupa, iti dau "papucii" fiindca nu ma intereseaza o relatie! Ce alegi, siguranta sau banii si distractia?

| Aqustic a răspuns:

Daca iti aduc un mos de 70 de ani cu 2 milioane de euro, iesi cu el?

| JojuGB a răspuns:

Leave money away, love is important!

| jointandsmyle a răspuns:

Gandeste.te bine daca il iubesti cu adevarat. daca nu. spune.i asta si gata..nu are rost sa suferiti amandoi..mai ales daca lasi timpul sa treaca.

| Anca1618 a răspuns:

In primul rand tu ar trebui sa stii ce vrei, tu trebuie sa iti cunosti sentimentele..nimeni altcineva nu iti poate spune ce sa faci, doar sa te sfatuiasca. Daca tu il placi pe baiat, tii la el, atunci banii nu ar trebui sa va desparta! Eu am avut o experienta asemanatoare, dar eu m-am lasat in jocul banilor..si aste ne-a despartit, si sincer acum imi pare rau! Nu trebuie sa crezi in vorbele altora, fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tiine, chiar daca atunci cand iesiti in oras platiti separat, nu e o rusine! La fel cum nu e o rusine sa-i faci cinste unui baiat (ocazional) din punctul meu de vedere..la ce trebuie sa te gandesti in primul rand nu sunt banii, ci faptul ca daca acel baiat te merita, degeaba are o gramada de banii daca te insala, pentru ca asa nu rezolvi nimic. Sper ca te-am ajutat :*

| Anca1618 a răspuns:

Cel mai bine (zic eu) ar fi sa te gandesti bine ce vrei pentru ca el pare un baiat simplu..chiar foarte simplu si dupa ce te gandesti ce vrei( in cazul in care vrei sa pui punct) spune-i in fata, nu-l amagi pentru ca nu merita.