| alexutza_7365 a întrebat:

am nevoie urgenta de un sfat
acum 6 luni m-am indragostit de un baiat cu 8 ani mai mare decat mine si inca il mai iubesc.ne-am cunoscut primavara trecuta, prima data cand ne-am intalnit nu si-a luat ochii de la mine.nimeni nu m-a privit asa cum a facut-o el. s-a intors spre mama mea si a intrebat-o daca sunt fiica ei si i-a spus ca sunt frumoasa. apoi nu ne-am mai vazut cam 3 luni dupa care a venit la un prieten care mi-e vecin si ne-am revazut si culmea am aflat ca locuieste la cateva strazi departare de mine.atunci a venit mama mea din oras si a vorbit cu ea. el s-a oprit in trecere la pretenul lui si era murdar(a venit de la lucru). mama mea i-a spus sa mearga sa se schimbe ca eu sunt pretentioasa si nu ma da de sotie.eu am iesit afara dupa cateva momente si el s-a bagat in masina ca sa nu-l vad ca e murdar. l-am mai vazut de atunci trecand des pe strada noastra insa nu a mai avut la cine sa se opreasca, prietenul lui fiind plecat in spania.de atuci l-am mai vazut in trecere, uneori se mai uita la mine alteori era grabit. el nu prea e genul care sa-si construiasca o relatie stabila, momentan fiind cu o fata cu 5 ani mai mica ca el.
Acum cateva zile am facut rost de numarul lui de telefon. L-am sunat cu numar ascuns dar nu am avut curaj sa-i spun nimic fiind cu prietena lui.eu l-am tot sunat fiindca aveam nevoie sa-i aud glasul. L-am sunat si urmatoarea zi si nu am spus nimic.Intre doua telefoane ma suna si pe mine cineva cu numar ascuns.Era un baiat s-a prezentat a spus ca ne cunoastem si alte gestii.Nu am stat prea mult la discutii, insa l-a sunat pe baiatul pe care il iubesc si am avut curaj sa vorbesc. L-am salutat l-am intrebat ce face, mi-a raspuns si m-a intrebat cine sunt. I-am spus ca nu are importanta si oricum nu ma cunoaste. m-a intrebat care e scopul pentru care l-am sunat si i-am spus ca nu are importanta.Ne-am salutat si am inchis. Dupa 5 minute l-am sunat si i-am spus ca mai am sa-i spun ceva si i-am spus "te iubesc" am vrut sa inchid telefonul insa cum eram prea emotionat nu am reusit si am auzit prima lui reactie"ma iubesti?"apoi am inchis si de atunci nu l-am sunat.
Azi l-am vazut din nou si mi-am dat seama ca e atat de dragut si nu stiu daca as avea sanse cu el. Oricum nu am curaj sa-i spun cine sunt deoarece am fost dezamagita in dragoste si mi-am pierdut toata increderea in mine.Prietena mea spune sa-l uit ca e prea mare pentru mine, insa oricat as incerca nu pot.Cu cat incerc sa-l uit imi dau seama ca il iubesc mai mult.Stiu ca nu ar trebui sa ma bag, ca are prietena, insa cred ca as muri daca s-ar insura cu ea sau cu oricare alta.
Mi-e frica sa-l mai sun si totusi mi-e frica sa nu-l pierd.Stiu ca nu e pentru mine si totusi il iubesc. Uneori mi-as dori ca tootul sa fie mai simplu insa am realizat ca viata nu e asa.
Poate nu am sa gasesc ceea ce imi doresc aici insa simt nevoia sa ma destainui, sa simt ca nu sunt singura.Astept sfaturile voastre, iar cel care ma ajuta cel mai mult primeste fundita.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La fiecare dintre noi i se intampla o data in viata sa iubeasca pe cine nu trebuie,dar cu atat ramane,in cazu tau, nu poti sa spui ca l pierzi din moment ce nu iti apartine, poate tipu nu vrea sa se implice cu fete asa tinere

| RxTx a răspuns:

E bine
doar nu ai vreau vre-unul ne copt la minte

e bine sa iei unul mai mare de cat tine
pentru ca stia de vasta ta mai au 8 ani pana cand o sa ajunga la gandirea ta

| PiratulJeck a răspuns:

Daca el e cu 8 ani mai mare ca tine.tu cati ani ai?

| AlexBoyBoy a răspuns:

Sinucide-te!