| Io4n4 a întrebat:

Am o foarte mare dilema si am nevoie de ajutorul vostru. Am avut o relatie foarte apropiata cu un baiat acum 6 ani. (acum am 25). Dar in afara de faptul ca eram foarte buni prieteni nimic mai mult. Intre timp fiecare a avut cate o relatie sau 2 in cazul meu... in al lui 1 de scurta durata. Acum problema este ca eu la un moment dat am inceput sa il iubesc foarte mult, dupa care mi-a mai trecut am inceput aceasta relatie imi e bine dar uneori gandul tot acolo imi zboara, Cand ne intalnim se poarta foarte frumos si atent cu mine, la un moment dat chiar zicea ca vine la nunta mea si ma fura si nu ma mai duce inapoistraight face. De o saptamana ne-am intalnit intamplator si am stat de vorba, mi-a luat mana si mi-a tinut-o intr-a lui cateva momente. Daca se intampla sa fiu undeva si sa apara isi blocheaza privirea pe mine vizibil si insistent. Ce vrea sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Atunci cel mai bine ar fi sa uiti ca sa nu o buctezi in relatia in care dupa cum spui iti merge bine. Probabil asa a fost sa fie. Acum trebuie sa ai grija de actuala relatie si sa faci in asa fel incat sa va fie bine, numai conteaza amintirile sau regrtele. incepi un nou capitol in viata, faci un pas important, un pas pentru toata viata, nu da cu piciorul pentru o mica nebunie. Si casa de piatra! mult succes!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ti e bine in relatia ce o ai acum nu ar trebui sa te mai gandesti la celalalt pentru ca nu mai are nici un rost, daca era asa mare iubirea intre voi in trecut, erati impreuna si in ziua de azi...dar asa a fost sa fie

| neutrino a răspuns:

Sigur ai 25 de ani, pentru ca pui intrebari de 16 ani?

| Io4n4 explică (pentru neutrino):

Scuze am gresit eu, am 24 de ani de 10 luni

| neutrino a răspuns (pentru Io4n4):

Misto-ul nu-si are rostul aici si acum. Iti doresc numai bine.

| soriinaa a răspuns:

Sunt mai mica decat tine cu cativa ani, dar daca imi permiti as vrea sa-ti zic ca daca gandul iti mai zboara la celalalt din cand in cand, se intampla dintr-un motiv. Gandeste-te foarte bine ce o sa faci. O casatorie e ceva pe toata viata, sau cel putin asa ar fi frumos, e viitorul tau in joc, nu face ceva ce o sa regreti cat traiesti. Pune-ti ordine in sentimente si hotaraste-te pe cine iubesti de fapt. Si chiar daca nu ai avea nici o sansa cu baiatul ala, daca nu esti sigura ca il iubesti pe actualul, nu-ti strica viata si nu i-o strica nici pe a lui. Dar nici nu renunta la un baiat care te vrea pentru toata viata si care te iubeste, doar pentru o faza de moment. E doar alegerea ta, dar gandeste-te bine si fa ce simti. Baftaa;*

| Io4n4 explică (pentru soriinaa):

Multumesc mult! problema e ca asta e numai una din faze au fost multe multe altele asta e cea mai recenta. oricum o sa ma gandesc foarte bine la ce am de facut!

| Danapiandi a răspuns:

Sa inteleg ca te casatoresti cu o persoana si de fapt iubesti alta? ca eu cam asta inteleg fiind vorba si de o nunta in text... straight face

| Io4n4 explică (pentru Danapiandi):

Din pacate nu stiu pe care iubesc mai mult. problema e ca ma casatoresc cu o persoana pe care oricine si-ar dori-o dar cum spuneam uneori gandul zboara unde nu trebuie...

| soriinaa a răspuns (pentru Io4n4):

Atunci cel mai bine ar fi sa uiti ca sa nu o buctezi in relatia in care dupa cum spui iti merge bine. Probabil asa a fost sa fie. Acum trebuie sa ai grija de actuala relatie si sa faci in asa fel incat sa va fie bine, numai conteaza amintirile sau regrtele. incepi un nou capitol in viata, faci un pas important, un pas pentru toata viata, nu da cu piciorul pentru o mica nebunie. Si casa de piatra! mult succes!