| nicole5454 a întrebat:

Am o intrebare.
Acum o saptamana am avut un contact sexual neprotejat, insa nu a ejaculat in mine, ba chiar mai mult, nici nu a existat chiar o penetrare, deoarece m-a durut.
Dupa 2 zile am avut o scurgere maronie care a durat o zi, iar dupa asta mi-a curs sange cu cheaguri cam 2 zile, ceea ce m-a dus cu gandul ca ar fi putut sa-mi vina menstruatia, insa inainte nu am avut dureri specifice menstruatiei, cum am de obicei.
Ciclul meu nu este regulat, deci nu stiu cand ar trebui sa-mi vina exact. De obicei ma tinea 5 zile, acum abia m-a tinut 3.
Azi am inceput sa am migrene si senzatii de ameteala si de greata, insa obisnuiam sa le am si cu o zi inainte sa-mi vina ciclul, aproape mereu.
Sunt sanse sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina in conditiile precizate si situatia prezentata in aceasta intrebare. Fiindca de regula ciclul tau menstrual este neregulat, in astfel de cazuri si desfasurarea sangerarii menstruale poate sa fie diferita de la un ciclu la altul si astfel sa apara astfel de sangerari cu desfasurare atipica si sangerarea anormala.
Fiindca joaca sexuala sau mai degraba sexul esuat a avut loc in urma cu circa 7 zile, in acest moment adica dupa o saptamana, este ABSOLUT IMPOSIBIL sa apara chiar si cel mai mic simptom de sarcina chiar si in acel caz in care in mod sigur s-a format o sarcina. Incearca sa te linistesti si sa uiti de orice ingrijorare deoarece in acest caz in proportie de peste 99% NU s-a putut forma sarcina si ca atare in mod cat se poate de sigur NU esti insarcinata. Multa sanatate!

| nicole5454 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand sex cu 1 saptamana inainte de ciclu, nu poti sa ramai gravida, pentru ca nu mai erai demult in perioada fertila.
Durerile de cap nu sunt legate de menstruatie ci de migrena, tensiune arterial si alte probleme de sanatate.

| Andreeush a răspuns:

Nu există șanse să fii însărcinată.