| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare..am 20 de ani si iubitul meu 27, avem o relatie de 3 saptamani. Am dormit cu el in pat 4 zile la rand si a fost totul bine nu a insistat sa facem sex doar sarutat. Eu nu sunt aproape de el stau la 2000 km ne vedem de 2 ori pe luna in total 8 zile. Acum pe 21 plec acasa si nu stiu ce sa fac sa ma culc sau nu cu el? Nu sunt virgina si el cateodata imi bate cate un apropo legat ca ar vrea sa faca dragoste cu mine. Eu vreau o relatie serioasa, ce ar trebui sa fac TPU? Dau Funda! MERCI

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai nu stii de dinainte ce ganduri are, poate sa vrea doar sex, poate sa vrea ceva serios, e o loterie, insa totusi si sexul nu strica, e o placere si nu ai de ce sa o ratezi daca te protejezi neaparat, sau se protejeaza el, fa si vezi ce iese, altfel nu ai de unde de stii, ca daca nu faci s-ar putea sa nu mai stea cu tine. Ca si aia care vor serios si aia care nu vor, zic aceleasi chestii ca sa faca sex cu femeia.

Dar daca esti la 2000 Km si nu prea curand veti sta in aceiasi localitate, nu stiu cum va fi, nu prea e bine asa, dar daca vrea ceva serios va mutati unul la altul care vrea la o adica.
Pana la urma si daca faci sex, nu mori, nu ai ce pierde. Simte-te bine si daca e sa iasa bine, daca nu, aia este, daca nu faci ai sanse 0, daca faci ai sanse. Dar mare atentie, protejat neaparat, si e okey. Pana la urma nu a vrut sa-ti face ceva rau, ci a vrut sa va simtiti bine.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce imi mai plac astia care vor sa le hotarasca strainii de pe net viata sexuala... ne intrebi de parca noi trebuie sa ne o tragem cu el

| epurasu a răspuns:

Mmm daca nu mai esti virgina de ce nu sex?! el nu insista crezand ca inca nu ai mai facut, si cand veti face poate sa te intrebe ca de ce? daca tot ai mai facut!

| Violleta2022 a răspuns:

Wow, trebuie sa platesti o gramada de bani, daca-ti permiti sa vii la fiecare 2 saptamani in tara din UK.
Chiar merita efortul asta banesc si timpul alaturi de el?

| mihai69 a răspuns:

De fapt, tu nu vrei să știi dacă trebuie sau nu să te *culci* cu el, ci dacă să faci sex ori nu. Că de culcat (dormit), sigur nu ați făcut-o în camere diferite.
Problema e că nu există un „răspuns bun" la dilema ta. Indiferent dacă vreunul dintre voi (sau ambii) vrea sau nu o relație de durată sau chiar mai mult, faptul că te decizi mai repede sau mai târziu în povestea asta să ai relații intime cu el depinde mai degrabă de afinitatea dintre voi, de gradul tău de dorință dar și de felul cum vezi în general sexualitatea.
În lipsa acestor informații, nimeni nu poate ști dacă e bine pentru tine să ți-o pui sau nu acum cu amicul tău.
Tu ești singura care poate decide - e vorba despre corpul și mai ales despre felul cum te simți tu cu tine însăți. Ia-ți inima-n dinți și decide-te!

| Andreeush a răspuns:

Tu trebuie să decizi ce să faci.
Cât de bine îl cunoști?

| CodrutElian1990 a răspuns:

O relatie serioasa poate fi si cu sex si fara sex. Doar tu poti sa decizi. Mai ales ca nu mai esti virgina. Dar totusi, cred ca este un pic cam devreme, mai ales ca nu locuiti in aceiasi localitate. Dar ar fi un prilej bun sa-l testezi daca are intentii de relatie serioasa sau vrea numai sex. Desi un barbat la 27 de ani nu poate sa-si puna scula in banduliera. In plus, corpul tau ce zice? Doreste sex?

| AnutzaMrrr a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Multumesc de raspuns voi astepta si altele cel mai bun funda.

| Goete a răspuns (pentru AnutzaMrrr):

Pe ce criteriu cei evalua care este cel mai bun?
Care este cel mai aproape de ceea ce vrei
Tu sa "auzi"?
Cu privire la sex, ar trebui sa ai aceeasi dorinta si tu, daca te atrage

| ywar a răspuns:

Ceva imi da cu minus... serios: 2000 km si relatie 3 saptamani. De ce vrei tu sa te chinui si sa-ti chinui sufletul asteptand tot timpul sa-l vezi dupa un lung drum de 2000 km? 3 saptamani nu inseamna 3 ani si in plus lucrurile sunt dulci in prima instanta apoi intervine rutina. In plus drumurile obosesc si vei obosi chiar daca sa spunem se va infiripa o relatie stabila intre voi. Gandeste-te la ce e important pentru tine si ca el are nevoi ca si tine pe care si le poate satisface, dar nu cu tine. E un matur dar la 27 ani nu stie foarte multe despre viata. E un copilandru. Instinctul primeaza. Nu am spus-o eu ci un nene, cica Maslow ii spune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Distanta cam mare pentru ceva serios, au fost cazuri care au rezistat dar sunt rare.
2. Faci sex daca simti ca vrei asta, daca intrebi pe internet daca sa faci sau nu, clar ca nu prea vrei. Daca vroiai si credeai ca el este potrivit o faceai si nu mai intrebai pe nimeni.
3. Tu vrei serios dar cei din jur nu vor intotdeauna ceva serios, asa e lumea, Distanta e cam mare, greu de crezut ca el vrea ceva serios, sau ca sta si te asteapta pana ajungi tu de la 2000 km...si nu isi ocupa timpul cu altele. Sa fim seriosi acum, distanta si timpul in care nu va vedeti isi pune amprenta, fie ca vrei sau nu. Nu ai mare lucru de pierdut, mai ales ca nu e prima data cand o faci. Dar sunt sanse slabe de ceva serios, pe termen lung nu prea va vad impreuna, scuze dar asta cred si din ce am vazut in alte parti.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Ori face cu tine, ori face cu alta fara sa stii tu si daca o faci si nu mai vorbiti e aceeasi chestie laughing)). totul e pe risc in ziua de azi

| BlackOldSun a răspuns:

Am mai dat raspunsul asta dar in fine. vad ca e o lipsa de educatie si subiectul SEX e cam Tabu la romani!
Iar misconceptia ca barbatul profita cand face sex cu o femeie repede! Damn! Mai copii, sexul e firesc daca il faceti in siguranta e normal va simtiti amandoi bine, circula o dezinformare generala cand aud pe unii zicand ca barbatul profita de femeie facand sex cu ea, WTF? adica el are beneficii nu inteleg si ea pierde ceva? aaa da factorul femeie usoara. ca femeia e considerata curva aia e cand face sex ''usor''! Poti sa faci si sex in o ora dupa ce cunosti pe cineva daca se face in SIGURANTA, va simtiti bine amandoi, terminati cu dezinformarea asta si educati-va!

| shu7e a răspuns:

Eu nn-as face. Sa vad ce se intampla. (asta daca as putea sa... nu o fac). Dar pentru o relatie seriasa nu ti-as recomanda ca dupa 3 sapt sa te arunci in pat. Asta ar putea fi tot ce-si doreste. Si faptul ca esti sau nu virgina n-ar trebui sa cinteze nici pentru tine sa te simti obligata in vreun fel si nici pentru el... ca oricum ai mai facut-o (din pacate am auzit des asta insa eu as pleca la prima "auzire" a ceva de genu)

| AnutzaMrrr a răspuns:

Sincer imi doresc dar nu as vrea sa raman rau nu stiu exact intentiile lui stiu doar ca este mai copil. Eu sunt foarte matura la 20 ani nu stiu.

| AnutzaMrrr a răspuns:

Va multumesc tuturor din suflet!