| Mihaela1234578 a întrebat:

Am o întrebare. De când mi-am început viata sexuala, nu am avut niciodată un orgasm în timpul actului. Am încercat multe metode, preludiu mai lung, etc. Ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cand se formuleaza asa o ntrebare complexa, ar fi bine sa spui si anii si cate experiente ai mai avut si cum a fost, cum ai inceput, etc.
Fiecare organism e diferit si evolutia lui senzoriala la fel. Circuitele nervoase pot fi mai calitative sau mai deficitare, etc.
Si mai trebuie sa intelegeti ca orgasmul nu este ceva la pachet cu sexul, adica gata, fac sex, musai sa am si orgasm! NU!
Orgasmul are 2 mari caractristici: este un Privilegiu si o Posibilitate, NU este "obligatoriu"!
Si daca nu este experienta, afectiune, relaxare, detasare, simtul umorului, etc, degeaba!
Si mai ales, cu cat e mai "vanat" si cautat didnadins, cu atat mai greu vine!
Trebuie sa invatati sa savurati tot ce se poate din intalnirea intima, si nu sa o transformati intr-o cursa dupa orgasm!
Atmosfera, de asemenea, conteaza foarte mult! Igiena fiecaruia si a locatiei!
Igiena manuala, cu unghiile scurte si impecabile, igiena orala si corporala idem!
Corpul uman si senzatiile lui sunt ceva foarte complex, nu e masina, sa apesi pe aceleasi pedale si gata!
Sexul, mai ales, NU e ciocolata! Doar cicocolata o bagi in gura si gata placerea!
Sexul NU e ciocolata! Si nici orgasmul! Orgasmul este un premiu doar pentru cei merituosi!

10 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Orgasm vaginal banuiesc, nu? din celalalt ai?happy si cati ani ai? e important si asta

| mihai69 a răspuns:

Din textul de mai sus reiese că ai totuși orgasm (ceea ce e totuși un mare avantaj - alte fete n-au parte deloc!) doar că nu pe parcursul actului sexual normal.
Dacă varianta cu schimbarea partenerului cu unul mai priceput (și / sau dotat) nu e posibilă, mai rămâne doar... răbdarea.
Dacă ești abia la debutul vieții sexuale, va dura o vreme până când vei obține un orgasm în timpul actului sexual.
Caută poziții în care să poți tu să controlezi atât penetrarea cât și ritmul; masează-ți clitorisul dacă te ajută. Folosiți ceva lubrifiant, dacă cel „natural" nu e suficient. un pahar de vin înainte ar putea de asemenea să ajute, prin dezinhibare. Dar nu mai mult, că vă ia somnul, în loc să vă crească pofta!
Dacă te ajută - poate chiar un program erotic la TV „în timp ce". (dar s-ar putea să fie un dezavantaj: el excitându-se mai tare, e posibil să termine mai repede și tot tu pierzi).

| Mihaela1234578 explică (pentru mihai69):

O sa încerc, mulțumesc frumos frumos de răspuns. ❤

| Emilian65 a răspuns:

Sa ai mai multa afectiune fata de iubitul tau, in timpul actului sexual.

| JustStitch a răspuns:

Un oral bine făcut de către partenerul tău, îți aduce orgasmul mult dorit de tine

| Camuflaj2017x a răspuns:

Sa incerci cu coada de la lopata poate or sa ai...

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Incearca un preludiu mai lung, vb cu partenerul tau sa iti faca sex oral, sau faceti un 69, incearca sa stai deasupra sa faci cum iti este tie bine si cum simti tu ca termini....nu e fata care sa nu stie ce ii place cand e sus.

| Mihaela1234578 explică (pentru XAndreeaAndreeaX):

Am încercat sa stai deasupra, chiar de multe ori dar tot nu reușesc, nu simt placere.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns (pentru Mihaela1234578):

Iti explic eu cumlaughing) pvt

| BeatrizBetty a răspuns:

Poate nu esti destul de excitata in timpul actului. Asta conteaza cel mai mult.