| Ingerashdragutza a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare e lagata de viata mea in acest moment.

Parintii mei au fost plecati in Italia si au hotarat sa ma ia si pe mine, dar eu in Romania aveam un iubit care tineam unul la altul si mi-a spus ca ma va astepta, dar eu dupa 1 luna de stat in Italia am hotarat sa pun punct relatie pentru ca nu suportam sa stau mereu cu gandul la el si cu ochii in lacrimi.

eu de aici nu pot pleca pentru ca sunt cu familia, dar nici pe el nu il pot uita.Ce ar trebui sa fac? sad

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti decat sa-ti iei gandul de la aceata relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dal uitarii, relatiile la distanta nu tin. Plus el acum poate fii cu 10 si tu nici macar nu ai putea sti deci... lasal.Gandindute rational acum daca ai pana in 18 ani, relatiile astea nici macar nu tin, tin 1 an maxim ( majoritatea nici nu viseaza atat) de ce sa dai cu piciorul la un viitor mai bune pentru o relatie tampita

| Larisssaa a răspuns:

E greu... din pacate dar trebuie sa il uiti. Si mie mi s-a intamplat la fel, dar eu locuiesc in Franta.
El ma uitat foarte, nici pe mess/ facebook nu mai vorbit... ce rost are?
In Romania sunt toti prietenii lui, si poate sa uite usor de tine straight face Pe cand tu? Stai si te gandesti la el... sad

Răspuns utilizator avertizat
| soriinaa a răspuns:

Trebuie sa accepti ca intre tine si el nu mai poate sa fie nimic. Trebuie sa inveti sa te obisnuiesti cu ideea. Si stiu ca e detul de greu, dar din pacate nu ai ce face, asta e, viata merge inainte. Incearca sa fii fericita, sa faci ce iti place, lucruri care te fac sa zambesti, incearca sa fii mereu vesela, gaseste-ti prieteni cu care sa iesi, sa te distrezi, sa uiti. Incearca sa ai mereu mintea ocupata ca el sa nu-ti apara in gand. Gandeste-te ca totul se intampla cu un motiv, si daca asa a fost sa fie, poate inseamna ca asa e cel mai bine pentru tine. O sa vezi ca o sa uiti, dati timp si nu mai fi trista, nu se merita, gandeste-te la toate motivele pe care le ai sa zambesti, in loc sa fii cu ochii in lacrimi. Baftaa;*

| Ykz a răspuns:

Bună.

Încearcă să te împaci cu el, nu poţi rezista fără el, asta e clar. Dă-o dracului de distanţă, dacă vă iubiţi şi aveţi încredere unul în altul şi vă înţelegi bine, nu contează unde vă aflaţi.
Încearcă să-i convingi pe părinţii tăi să vă mutaţi înapoi sau cel puţin. să te lase pe tine în România.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : flash.catalinn

| Ingerashdragutza explică (pentru Ykz):

Asta cu parinti nu se va putea pentru ca daca ma intorc eu automat vin si ei si daca vor veni nu vor avea un loc de munca si dupa va fi numai vina mea.sad

| Ykz a răspuns (pentru Ingerashdragutza):

Atunci, spune-le că ţi-e dor de România, că nu-ţi place acolo unde eşti. Ţi-e dor de România, chiar dacă e aşa cum este. Spune-le să te lase cu o rudă să stai, că nu e aşa greu.