| Anonim41114 a întrebat:

Eu si cu prietena mea ne-am jucat putin goi, nu i-am bagat penisul in vagin deloc, dar i-am introdus degetele in vagin si am atins putin, din greseala, lichidul preejeculator de pe penis, dar m-am sters repede pe mana de pantaloni, apoi bagandu-le iarasi. L-am si atins de vaginul ei, dar nu l-am introdus, doar l-am "frecat". Este vreo sansa sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DACA a fost vorba intr-adevar numai/doar de lichid preejaculator necontaminat cu spermatozoizi ramasi in uretra de la o ejaculare care sa fi avut loc cu 2-3 ore mai devreme si DACA in acel moment pritena ta NU era in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, in proportie de peste 98-99% formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Irinel15123532 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Lichidul preejaculator contine spermatozoizi din cate stiu. Deci sansele sunt mai mari sa poata sa ramana gravida.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca lichidul preejaculator nu continea spermatozoizi de la o ejaculare anterioara(2-3 ore) si nu era in perioada fertila, sansele de a ramane gravida sunt minime catre zero.

| DanyDav a răspuns:

Ai bagat cumva degetele si in gurita?