| Atirelos a întrebat:

Am o întrebare foarte serioasă pentru cei de aici. Am 12 ani și cred că sunt lesbiană. Cum mi-am dat seama de asta? Păi. ok " STORY TIME". Am dat de un profil pe Instagram gen @lesbian_couple_69 cred că se numea. Am văzut acolo niște videoclipuri, și. le-am privit! Doamne, dar m-am excitat atît de mult, deci parcă mă uitasem la un porno gen big grinD dar, gluma-i glumă, mergem mai departe. Am intrat pe un profil cu băieți "HOT" și ghici ce. nimic acolo nu m-a excitat ÎNTR-ATÎT cum m-au excitat alea cu lisbi. Mi-am dat seama că o am o prietenă, în clasa 10 și o cred supeer frumoasă și cred că m-am îndrăgostit de ea. și nu e numai asta. Mereu cînd privesc poze cu băieți sunt gen "neah, ce urît " la fiecare al 2-lea, dar cînd privesc poze cu fete sunt like "omgg she is so beautifuull" ( o doamne e atît de frum ). Și am stat și m-am gîndit mai bine, și mda. cred că sunt lesbiană... nu am curaj să spun încă nimănui despre asta, și nici fetei ălea, pentru că, doamnee, ne vom strica relația de prietenie! Dar dacă îi spun lui BFF căreia îi spun totul va rîde de mine, la sigur. Și o chestie mai e că pînă acum muream după un băiat şi îl credeam cel mai frumos, dar acum, de cand îmi vine gîndul că sunt lisbi parcă deja îmi trece totul. poate sunt bisexuală!? Nu știu. Acum vreau păreri, e ceva ce trece, e normal pentru 12 ani, îmi pare doar, e ceva super normal!? Mie frică de părerile altora foarte mult. vă rog TPU am nevoie de sfaturi serioase, în ciuda vîrstei!

Răspuns Câştigător
| o0fata0simpla0 a răspuns:

Eu nu cred ca esti lesbianca tu pur si simplu ti-ai pus in cap gandul acesta si daca te vei starui sa ti-l scoti totul va fi bine si chiar daca este adevarat ca simpatitezi fetele nu-i nimic de groaza fiecare are dreptul in viata si are alegerea lui personala si cred ca nu-i nimic de rusine sau de ras

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 12 ani inca nu poti spune ca stii ce anume vrei de la viata. Cel putin referitor la partea sexuala. Esti inca un copil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic la 12 ani sa mai inveti un pic de limba romana ca o cam confuzi cu engleza. Cu sexul ai sa te lamuresti tu cand ai sa fii mai mare si ai sa si intelegi lucrurile un pic mai departe de clipuri porno de pe net.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu esti singura care iti poti da seama in ce masura simti atractia si mai ales care este natura, tipul orientarii tale sexuale. Orientarea sexuala fiind genetica, se poate manifesta incepand de la orice varsta. Doar in timp iti vei da seama daca si care orientare este mai puternica cea pur lesbiana sau cea bisexuala. big grin

| Acras a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa ramai bisexuala, asa ii vei multumi pe toti si parintii ca vor avea sansa sa aiba vreun nepotel si tu vei fi printre putinele din grupul tau de prieteni care vor intelege e´xact cum e sa fii femeie si barbat in acelasi timp

| florincraiova a răspuns:

Ești lesbiană

| AnonymousSSR a răspuns:

Abia la 16 ani iti dai seama de orientările tale sexuale!