| MaraLucia a întrebat:

Am o intrebare : Ideea-i ca am 12 ani si cunosc un baiat de 17. Am inceput sa visez cu el si sa intru intr-un fel de mini-depresii ocazionale. Sigur suntt INDRAGOSTITA de el dar nu stiu daca-i normal. In + imi doresc foarte mult sa am u sarut frantuzesc cu cineva

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

De ce ti-ai dori asa ceva? Ti se umple gura de scuipat strain. In plus, e o senzatie foarte nasoala sa ti se umble prin gura. Doar niste fantezii romantice complet desprinse de realitate pot sa te faca sa-ti doresti asa ceva. Ce poate fi asta ca esti indragragostita? Fara atractie sexuala, dorinta de a face sex si perspectiva casatoriei omul nu se poate indragosti, fara compatibilitate si intelegere foarte buna intre parti sentimentul asta nu se dezvolta. Daca ti-as spune ca am vazut o fata de paispe' ani in parculet, imi las sotia si copiii si incep sa o curtez ce ai zice de mine? Deasemenea, tot fantezii romantice fara legatura cu realitatea.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ce naiba tocmai am citit? Depresie la 12 ani?! Tu esti normala? Nici macar nu stii ce simti daca vi si ne intrebi pe noi. Esti doar un copil, vezi-ti de papusi.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Parintii tai stiu ce faci pe internet?

| StGaLLa a răspuns:

N-a depresie colegu care a scris nu al uat incoiderare faptul ca tu si finda mica ai exagerat oleaca. La tine depresia ca sa zic asa se manifesta faptul cati place de el si nu esti langa el sa zicem da gandeste la varsata acel baiat are 17 ani totusi uitate si tu dupa cineva de maxim 14 ani... diferenta de la 12 la 17 e ceva un cuplu normal sa zicem maxim 3 ani diferenta 1 an indulgenta

| Borsecuț a răspuns:

Esti prea mica, vezi-ti de scoala.

| Mary265 a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa iti vezi de scoala, sa te gândești la un viitor. Lasa baietii ai timp pentru asa ceva

| marmaraqwer1997 a răspuns:

Esti micuta, baietii de 17 ani vor altceva ...mai bine axeaza-te pe scoala si daca chiar iti doresti sa ai parte de un sarut frantuzesc mai asteapta cel putin 2 ani si saruta-te cu un baiat de varsta ta. El este prea mare pentru tine, ar trebui sa discutii cu mama ta si sa-i spui, sa te sfatueasca ea (ea stie cel mai bine )