| Meowly1 a întrebat:

Am o intrebare la care sper sa primesc raspuns. Cu 5 zile in urma mi-am masturbat prietentul (era prima zi de ciclu) a iesit un lichid cred ca preejaculare sau chiar a ejaculat, nu stiu. Dar dupa am stat 30 minute afara dupa care eu am mes in dus si mi-am atins si zona intima. Sunt sanse sa raman insarcinata? Va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 2 ore | Meowly1 explică (pentru corbulalbrosu) :
Dar daca era a 2a zi de ciclu? Nu sunt sigura daca prima sau a 2... (

Si a 2-a ZI a noului ciclu menstrual d.p.d.v. stiintific si medical este considerat ca fiind in proportie de 99, 9 % o zi INFERTILA. Si in cea de a 2-a zi a ciclului menstrual se considera ca formarea sarcinii este practic IMPOSIBILA in proportie de 99, 99 %, iar in a 3-a zi a ciclului menstrual (menstruatiei) se apreciaza ca exista o posibilitate probabila de doar circa 1-3 % ca sarcina sa poata sa ia nastere, in situatia in care sperma este ejaculata in vagin. Sanatate!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

El era ciung de nu si-a facut-o singur?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru darrio2007):

Dar e mult mai placut daca ti-o face altcineva. Mai ales daca mai pune si gura.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta CORECTA, trebuie sa afli pentru a sti in viitor, ca PRIMA ZI de sangerare menstruala, care este in acelasi timp si PRIMA ZI a noului ciclu menstrual este in mod absolut sigur/cert ziua considerata stiintific si medical 100% INFERTILA. In prima zi a ciclului menstrual este ABSOLUT/100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin. Sanatate!

| Meowly1 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca era a 2a zi de ciclu? Nu sunt sigura daca prima sau a 2...(

| Meowly1 explică (pentru corbulalbrosu):

Hey, in primul rand mersiiii mult de raspunsurile tale. Am vrut doar sa mai intreb ceva. Au trecut 6 zile dupa acea intamplare si de o zi mi s-a terminat ciclul. Problema e ca am inceput sa am dureri in ovare, crampe etc si e pentru prima data cand simt asta fiindca dupa ciclu cand era ovulatia nu aveam de obicei dureri.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La fel ca la cealalta intrebare a ta, nu nu sunt.
Plus ca in prima zi de ciclu, chiar si cu contact sexual nu prea sunt sanse. Dar sa nu o iei ca referinta big grin

| Stegman a răspuns:

Nu.