| RazvanGoe a întrebat:

am o intrebare legata de marimea prezervativului: am incercat toate marimile de la 52 la 69. M-am oprit la 60 si 69 (mm) diametru, pentru ca la 52 si 56 erau prea stramte. Acum intrebarea mea este in felul urmator: am o forma a penisului descrescatoare cum ar veni de la baza la varf. Prezervativul de marimea 60 nu-l pot rula, ci trebuie sa-l largesc cu degetele si sa-l pun asa pana la baza, dar imi e frica ca in timpul sexului cum mi s-a mai intamplat, sa fie lichid preseminal aproape de baza penisului inauntrul prezervativului si poate intr-un caz nefericit sa iasa ceva pe acolo, iar cele de 69 de mm diametru se pot rula fara nicio problema, dar imi este frica deoarece la cap este largut putin, el in sine nu are cum sa alunece m-am masturbat cu el sta fix, dar la fel aceeasi frica sa nu iasa lichid preseminal pe jos, desi cred ca sansele sunt mai mici pentru ca tot lichidul va sta la cap si nu va mai trece de el datorita faptului ca are loc la cap si de la cap in jos e fix, pe cand la cel de 60 care era peste tot fix si de aceea se deplasa pana jos la baza. Aveti vreo parere?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul perfect trebuie sa fie stramt pe penisul tau, deci masura 52 este masura perfecta pentru tine.
Un prezervativ larg se va rupe imediat cum incepi actul sexual, pentru ca-i larg si se rasuceste, pana pocneste sau va cadea in vaginul fetei.
Prezervativul trebuie sa fie foarte stramt, precum pielita salamului, ca intre greu pe penis si sa ramana acolo fara sa se miste.
Vezi ca sunt filmulete video pe internt, care te invata cum sa pui prezervativul, fara sa bagi degetele in ele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca prezervativul folosit sa stea perfect fixat pe penis, acesta trebuie sa stranga suficient de tare penisul pe intreaga sa lungime. Chiar si in cazul in care penisul tau are forma oarecum ''conica'' este greu de crezut sa existe o diferenta de grosimea atat de mare intre cea din zona glandului (capului) si grosimea de la baza sa, incat sa nu stea strans lipit prezervativul pe intreaga lungime. Ai putea sa-ti incerci norocul sa cauti si sa gasesti in farmacie prezervativ universal cu largime variabila.

| RazvanGoe explică (pentru corbulalbrosu):

Salut, nu am gasit prezervative de forma aceea nicaieri, sm incrcat toate formele si la cap am undeva ma 140 mm iar la baza am 150 mm de asta sta asa, sunt intre marimi. Din pacata marimea 60 este prea stransa intrucat nu de poate rula nrml si trebuie sa il largesc eu cu mana pe dinauntru, ideea e ca m-am masturbat cu cel de 69, cand am ejaculat lichidul nu a coborat, pe toata duratia masturbarii am incercat sa produc conditii mai extreme decat cea a prezentarii si nu a alunecat, pur si simplu la cap este mai mult spatiu decat bula aceea de aer, lucru care poate fi facut de oricina daca ruleaza putin prezervativul inainte sa l puna, grija mea este sa nu se frece excesul de prezervativ de deaspura intre el si sa se sparga acolo, ca de iesit nu iese