| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare legata de sex.
De ce baietii sunt lasati in pace, ba chiar laudati in unele situatii pentru ca reusesc "performanta" de a face sex de la o varsta frageda iar fetele sunt batjocorite si facute parasute sau alte apelative precum asta daca fac acelasi lucru?
Nu mi se pare normal, toata lumea ar trebui sa isi inceapa viata sexuala cand simte ce e pregatit/pregatita nu sa fie uni laudati si altele batjocorite
(Tin sa precizez ca la mine nu este cazul, este pura curiozitate)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Nici la mine nu este cazul, ca eu am inceput dupa casatorie cu sotul meu, dar mereu am avut si eu intrebarea asta in cap. Asta este din cauza mentalitatii oamenilor. Ca mereu barbatul a fost crezut superior femeii. Guess what, nimanui nu-i pasa, mai ales in tarile dezvoltate. Aici in alta tara unde stau cu sotul meu, mentalitatea e total diferita de a Romanilor, si oamenii sunt mult mai intelegatori si gata sa te ajute si sa te inteleaga fara sa judece. Daca se tot spune in ultima vreme ca femeia este egala cu barbatul, atunci inseamna EGALA, nu "egala" dar cu 1-2 trepte mai jos. Cei care inca mai au prejudecati despre cum ca baiatul e liber sa incerce iar fata trebuie sa fie o sfanta, cum mai explica faptul ca "baiatul din datoria (falsa) sa incerce" forteaza fete, si alea ajung din cauza mentalitatilor parasute. Ok, poate si unele fete se imbraca cum se imbraca, dar sunt libere ce sa faca. Baietii trebuie sa invete ca ei nu sunt animale si nici fetele nu sunt jucariile lor. Sper sa te ajute raspunsul meu. happy Sa ai o seara frumoasa.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai pentru fete chiar nu e sanatos sa-ti incepi viata sexuala inaintr de 17-18 ani, si daca o incepi dupa varsta asta nu mai are nimeni ce sa-ti zica sau sa te judece ca deja e ok si normal.

| AdelinaC a răspuns:

Mie mi se pare normal ca fecioria sa conteze la ambele sexe. Se evita cazuri de avort, despartiri, regrete, etc.

| RAY a răspuns:

Pentru ca barbatul mereu a vrut ca femeia sa fie sclava lui, sa fie un obiect sexual de care sa abuzeze doar el cand el are chef, nu vezi o parte a lumi sclaveste femeia = tariile islamice, india si cealalta parte sunt tot felul de barbati care urasc femeile doar ca au acelasi drepturi ca si ei, barbatul mereu a vrut sa opreasca sexualitatea femei, asta e adevarul, tocmai ce vad un film trist despre viata femeilor dintr o tara araba, acolo femeia e tratata mai rau ca o camila

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu te contrazic, ai dreptate, DAR, sa nu uitam ca si in Romania se mai intampla astfel de cazuri. Peste tot sunt oameni buni si rai. Fac parte din fericitele cazuri, dintre romancele care au avut curaj sa vada bunatatea in oameni, si sunt maritata cu un indian. In toate tarile exista si parti bune si parti rele. DAR, in toata rautatea, mai exista si oameni buni. Cat despre India, asta depinde din ce Casta (patura sociala) face parte barbatul. Sotul meu face parte dintr-o patura sociala, in care soacra ma iubeste foarte mult, iar daca el ar vrea sa ma loveasca, familia lui proprie il poate omori. Deci, cu spun, nu oricine este rau. In patura asta sociala de unde e sotul meu, femeia e totul, fara femeie nu exista barbati (ceea ce e logic, dar multi uita), si iti spun sincer, cand sunt obosita si nu am chef de nimic, el face totul. Ba chiar o data cand eram foarte obosita de la un drum mai lung, mi-a dat jos papucii, mi-a masat picioarele, si l-a urma mi le-a si sarutat. L-am intrebat de ce a facut asta, iar el mi-a spus ca din patura sociala de unde provine el, femeia inseamna fericirea pentru barbat. Asa ca ce pot sa ii mai cer? Mi-e mila de el ca munceste mult si mai are ambitia si sa faca treburile in casa, ca mai ales de cand sunt insarcinata, imi spune sa nu ma obosesc, pentru ca el este cu mine. Stiu ca este un caz fericit la nu stiu cate cazuri triste, dar exista.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am avut intentia de a generaliza

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu am inteles asta, dar sunt multi care dupa ce vor citi acel raspuns, sunt pur si simplu oameni care habar nu au sau nu vor sa inteleaga despre ce ai spus. Imi fine, raspunsul nu e neaparat pentru tine, e pentru cei ce vor citi in continuare.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi care abuseaza de femei, in Romania femeile sunt saci de box

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Asa e, si pare ca nu vor sa se schimbe oamenii aia.

| Ana1687 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti foarte norocoasa, ai un sot extraordinar, felicitari!

| anonim_4396 explică (pentru Ana1687):

Multumesc mult.

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca oamenii au luat-o razna. Toata lumea o ia pe calea turmei, nimeni nu mai gandeste, nimeni nu e constient de adevaratele valori.

| ywar a răspuns:

Pentru un tinerel, puber chiar, conteaza sa f@ta tot ce misca, pentru ca mai apoi cand o avea o femeie adevarata langa el, poate sotia sau femeia mult dorita sa fie pregatit sa o aduca pe culmiliiii capitalismului.

Răspuns utilizator avertizat