| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti. Sunt curioasa de ce voi va inselati iubitele pe care spune ca le iubiti ( cu amanunte va rog ). Si de ce intro relatie cel mai mult va intereseza sexul? Mersi anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| SomethingStrange a răspuns:

Nu sunt baiat dar pot sa-mi dau cu parerea. depinde ce varsta au baietii cu care ai ''legaturi'', de exemplu: nu vezi un pusti de 13 ani ca vrea numai sex de la tine. dar, daca te complici, de la 17 in sus, atunci o sa trebuiasca sa te sacrifici pentru ca la ei o relatie se consolideaza si prin legatura intima, unde numai voi 2 contati,nu va mai ganditi la nimic altceva. In privinta inselatului,multe de spus: poate ca vrea pe cineva care are ceva in plus fata de tine(daca te iubeste cu adevarat,o sa-i pari perfecta), poate nu il satisfaci sexual sau poate nu accepti sa o faci cu el(are si e nevoi,doar nu vrei sa faca l*a*b*a toata relatia(scuza-mi expresia)... poate, esti decat un joc,poate s-a plictisit de tine. Mute motive pe care o sa le descoperi cu timpul. Daca sunteti de mut timp impreuna, o sa prinzi incredere,prin legatura sexuala o sa va apropiati,o sa fiti mai deschisi in privinta oricarei discutii, o sa va simtiti mai bine unul langa celalat, etc. acum, pe bune, conteaza varsta si caracterul...trebuie sa-i alegi cu grijawinking

9 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cine te-a pus sa incerci toti baietii? Pe mine inca nu m-ai incercat big grin.

| Awesom a răspuns:

Draga ingerass de catifeaa, in primul rand ar trebui sa nu generalizezi faptul ca toti inseala.Mai sunt si altii mai pampalai care sunt inselati in stil mare dar tu n-ai de unde sa stii asta pentru ca e greu sa intelegi.Si nu toti cauta numai sex in relatiile lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu ai dat peste un idiot nu e cazul sa generalizezi ca asa zic si eu ca toate femeile umbla doar dupa bani

| bogdan72 a răspuns:

La momentul in care un baiat incepe si inseala deja nu prea putem spune ca mai iubeste pe cea "oficiala". Probabil ca relatia s-a racit sau nu a fost niciodata cine stie ce. Oricum, sunt baieti (ca mine laughing ) care daca se intampla chestia asta prefera sa rupa legatura decat sa insele. Eu unul nu as face asta. Plus ca exista si situatia inversa.
Sexul? Noi avem un hormon pe care voi nu-l aveti, se cheama testosteron laughing. Suntem mult mai excitabili, cel putin pana incepe si voua sa va placa sexul.

| corneliul a răspuns:

Hai sa-ti raspund si eu. Inselam (ca si voi de altfel) din monotonie, prostie, lipsa experienza, curiozitate, placere, frica, etc. Nu neaparat cel mai mult ne intereseaza sexul. Daca as avea un Ferrari sa fac 100 m in 4 sec si sa-mi permit alte senzatii extreme iti jur ca nu m-as uita decat odata pe saptamana la 'oala cu sarmale'. Dar ai si tu dreptatea ta. Sexul inseamna dominatie, carnalitate, putere sau cel putin dorinta de a o avea, speranta, abandon. Si cel putin atunci nu avem parte de vaicareli. Ai prins ideea sau mai trebuie sa cresti?

| bluevibess a răspuns:

laughingBuna intrebarea.Mai bine o reformulezi.De ce fetele intr-o relatie isi bat joc de baiat? Noi inselam din cauza voastra, si chestia cu ganditul la sex....pentru ca voi de fiecare data cand sunteti cu un baiat, va bateti joc de el.Cateva exceptii dar acelea sunt foarte rare. Fetele in general asa sunt, vor sa para interesante.Mai degraba inseala fata pe baiat decat baiatul pe fata.

| dKN a răspuns:

Daca noi inselam, voi de ce va bateti joc de sentimentele noastre, si asa incet ajungem la concluzia ca Toate`s la fel!

| RMB a răspuns:

Mai penibil de atât nu există. De ce înşelăm? Pentru că ne îndrăgostim de o anumită "măscuţă" de-a voastră, pe care cu timpul o schimbaţi. Şi ne dăm seama că "persoana" de care ne-am îndrăgostit, s-a schimbat; şi nu ne mai atrage deloc. Ba mai mult, ori devenim intrigaţi de anumite comportamente, ori ne plictisim de prea multă monotonie, cauzată de faptul că vă daţi cărţile pe faţă; atunci când încă porţi "măscuţă", pari cât de cât diversificată. Iar legat de sex, ce înseamnă pentru tine relaţie de cuplu? Ieşit la terasă, stat de vorbă, plimbat în parc? Ei bine, asta o faci şi cu prietenii. Cu prietenii poţi ieşi la suc la terasă, poţi vorbi multe chestii şi mergi chiar şi la plimbare. În schimb, NU te culci cu prietenii. Asta e diferenţa între relaţia de cuplu şi relaţiile de prietenie.

| Chemal_Kubilay_1998 a răspuns:

I-ai incercat pe toti de stii ca toti inseala?