| Jack99 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Daca am ajuns pana la 23 si nu am avut o prietena, nu am avut primul sarut, practic sunt fara experienta o sa imi pot face prietena pe viitor? O sa ma accepte vreo o fata?

Răspuns Câştigător
| MateiT a răspuns:

Stiu cum te simti, chiar si mesajul tau e asa de scurt si inocent
Eu am fost la fel, fara experienta, pana la 21 de ani, acum am aproape 24, si a fost un cosmar
Cred ca cea mai dureroasa parte a fost ca simteam cum imi creeam singur asteptari, ca si cum nu era okay sa fiu asa de timid, introvertit si fricos, ca si cum nu eram om, mai degraba jumate om, dar asta e un mod negativ de a gandi si pur si simplu nu e adevarat
E adevarat ca nu ai experienta si intr-un fel e greu sa fii in situatia asta la 23 de ani, dar experienta o dobandesti repede daca esti istet. E ceva foarte natural sa saruti, sa faci dragoste, sa fii protectiv si increzator, pentru ca se intampla natural
E okay, incearca sa te relaxezi. Eu regret asa de mult ca m-am stresat si practic torturat singur. Gandeam la fel ca nu stiu cum si ca nu am experienta, tot felul de ganduri care veneau din paranoia, iar cand am facut prima data sex fata (care ce-i drept avea 23 de ani si experienta) a avut un orgasm de-i tremurau picioarele jumate de ora dupa aceea, iar eu eram asa de stresat ca abia am putut sa ma bucur de experienta
E adevarat ca e mai bine sa nu spui asta vreunei fete decat daca esti deja foarte apropiat de ea, altfel vor avea prejudecati, aproape orice fata
O sa te accepte multe fete dar tu mai intai accepta-te pe tine si fii sincer in legatura cu ceea ce simti
Daca ti-e prea greu poti sa cauti sa obtii niste experienta ca sa te simti mai increzator
Dar daca vrei sa fii oleaca mai gangsta' poti sa astepti pana o gasesti pe fata potrivita, nu trebuie sa fie relatia perfecta, doar conexiunea perfecta in moment
Oricum sfatul meu este sa petreci cat de mult timp poti cu fete, nu orice fete si cauta sa fie in imprejurari in care te simti comod. Cauta sa le intelegi pentru ca sunt foaaarte diferite chiar si faţa de noi cei sensibili. Te rog ai incredere in tine, nu fa greselile pe care le-am facut eu si altii in situatia asta
O fata are nevoie de mult mai mult decat sa ai tu experienta. Vrea sa se simta acceptata, sa se simta in siguranta cu tine si sa fii activ, adica sa nu astepti sa initieze ea nimic. E okay sa vada ca esti timid si sensibil atat timp cat esti deschis si increzator in ceea ce priveste sensibilitatea ta, atunci o sa te priveasca mai degraba ca pe un barbat
Aici poti scrie lucrurile astea si sa pui intrebari pentru ca nimeni nu stie cine estiwinking
Iti doresc mult succes si sper ca poti sa incepi sa accepti lucrurile asa cum sunt pentru ca situatia asta, la fel ca orice lucru in viata, va trece
Sa ai o zi frumoasa!

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Unele fete găsesc drăguț asta la un băiat, multor fete le plac băieții sensibili.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, daca te place ce importanta are ce ai facut pana acum, eu nu recomand sa fi atat de sincer si din prima sa-i spui asta

| SG1995 a răspuns:

Hm, o zic din experienta proprie, fa dracu sex, ca altfel n-ai sanse, daca tipa intuieste ca esti virgin si n-ai avut alte relatii, pa tati. In general femeiile cauta barbati "dominanti" nu in sens erotic sau agresiv, ci in sens instinctual, o femeie in rare cazuri va fi cu un tip care ii este inferior si nu are experienta, din cauza ca e instinctual, daca tipul este neexperimentat, femeia nu se va simti emotional protejata. Adica pe scurt acum daca ai noroc dai de una interesata de tipi neexperimentati, dar eu intr-un caz de genul nu mi-as face iluzii, ca "relatia" aia se va reduce doar la o partida, doua de sex, pentru ca cum am zis un novice nu prea are sanse cu una care are un trecut amoros.

| Necunoscut112 a răspuns:

Te sfătuiesc să nu spui asta fetelor pe care le placi. Chiar dacă or să îţi spună că e drăguţ, crede-mă că îşi vor schimba părerea despre tine într-un mod negativ, în sensul că îşi vor pierde interesul. Poţi să spui că nu ai avut nicio relaţie serioasă, nu trebuie să ştie ele că nu ai pupat niciodată, nici chestia cu virginitatea nu e prea sexy.

| Mark2012012 a răspuns:

Buna. Si eu sunt virgin si nu am avut vreo relatie in viata mea. Sunt prea timid. Precizez ca am 26 de ani. Succes!

| Tina1999 a răspuns:

Da. Doar sa fie fata potrivita. Toate sunt diferite. Ce zici tu nu mi se pare o problema ..inca din contra o fata cred ca se bucura enorm sa incepi cu ea. Ca asa nu are frica de faptul ca ti-a placut mai mult cu altcineva decat cu ea. Doar sa nu te arunci din prima, asteapt-o pe aceea care simti ca e speciala si sa ramai cu ea, pentru ca o sa te atasezi mult de ea ..fiind prima.

| Scufitarosie22 a răspuns:

Sigur ca poti, daca crezi ca este de ajuror încearcă sa zambesti mai des si o sa fie bine, ai grija cum de comporți in fata fetei pe care o placi...

| Scufitarosie22 a răspuns:

Ea nu are de unde sa stie ca tu ai avut sau nu prietene pana acum, doar daca ii vei spune tu, adica de la un sarut nu isi va da seama, daca intelegi ce spun...