| oana69 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete dar merge si pentru baieti.
Fetelor la ce varsta credeti ca ar trebui sa ai prima relatie serioasa cu un baiat?(fata in cazul baietilor)

Răspuns Câştigător
| blond a răspuns:

De cand simti ca esti pregatita pentru o relatie serioasa si cand gasesti cu adevarat baiatul care te iubeste, te respecta si are grija de tine, daca gasesti un baiat care sa fie asa atunci poti sa incepi sa ai incredere in el si sa ai o relatie serioasa cu el.
sunt baiat am 17 ani dar niciodata nu m-am uitat la varsta cand era vorba de iubire, nu te lasa prostit de toti findca cu cat te lasi mai usor cu atat vei fi pretuita mai putin, vorba aia ce usor primesti usor vei si lasa sa plece. te pup :*!

16 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu prea conteaza varsta, ci daca merita persoana de langa tine..De la 16 ani in sus.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De preferat ar fi ca viața sexuală să o incepi doar după căsătorie, cu soțul tău.

| DaReZon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Like

| oana69 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma refer la o relatie in care sa ai incredere maxima in partenerul/partenera ta si ai putea sa il/o prezinti parintilor.
Eu sunt de parere ca viata sexuala se aplica celor deja casatoriti. Unii sunt de parere ca asa se proceda pe vremea bunicilor insa eu raman la opinia mea.merci pentru toate raspunsurile fie si jigniri :-)

| justDaisy a răspuns:

Dupa 18 ani cred ca e cel mai bine! Atunci esti majora, probleme cu parintii nu mai poti avea in caz ca afla, iar tu raspunzi singura in cazul greselilor tale (doamne fereste). Ai grija :*

| Seby90 a răspuns:

De la ce varsta poti fi tu serioasa?

PS: Tocmai ai jignit minoritatea de oameni care prefera sa aiba o relatie sexuala cu o persoana de acelasi sex. Nu mai stereotipiza.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Seby90):

In Romania, oficial, nu au fost aprobate casatoriile intre persoane de acelasi sex. Mesajul fiind scris in romana, dedu tu daca a mai jignit sau nu o minoritate de oameni anume.

"Buna TPU!

Am o intrebare pentru fete dar merge si pentru baieti.

Fetelor la ce varsta credeti ca ar trebui sa ai prima relatie serioasa cu un baiat?(fata in cazul baietilor)"

Nu exista o regula.

| Seby90 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Relatie serioasa inseamna casatorie? Si in timp ce nu a fost aprobata CASATORIA, inseamna ca nu ai voie sa te *** in cur?

Pt tipul cu nume "funny" de de-asupra, nu fac nici o propaganda, daca incepeam sa vb despre categoria curve, si adica categoria din care face parte doamna mama ta, sa ma cobor la nivelul tau, si as fi exclus-o, te-ai fi simtit jignit, nu?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Seby90):

De unde sa stie ea ca exista minoritatea asta, atata timp cat ea nu exista oficial?
Hai sa nu vorbim de mame, ca plec. Nu ca nu as sti sa injur, toata lumea stie, dar ma avantajeaza mai mult sa ies dintr-o discutie interminabila, in care esti mandru doar cand ai ultima replica.

| oana69 explică (pentru Seby90):

Fara suparare Seby90 dar eu stiu ca in Romania casatoriile intre persoane de acelasi sex nu au fost aprobate inca.Nu ca as avea ceva impotriva acestora

| Seby90 a răspuns (pentru oana69):

Fiecare relatie pe care o vei avea se va consuma cu casatoria? Nu inteleg partea asta, o relatie si o casatorie sunt 2 lucruri distincte, o relatie poate evolua intr-o casatorie, e drept, dar o relatie nu implica fortat o casatorie oricat de serioasa ar fi.

Vorbind de seriozitate, si citindu-ti numele inca o data, realizez de fapt ca ai undeva la 15-16 ani, iar intrebarea ta este un relativa, nu iti poate oferi nimeni un raspuns pe masura pentru ca fiecare se maturizeaza diferit si vede lucrurile diferit.

| oana69 explică (pentru Seby90):

Mda..ms pentru raspunsuri. sper ca nu te-am deranjat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 30 de ani.

| AndyLavy a răspuns:

La cat de cretine si cretini au devenit astia, dupa 18, 20 de ani, poate le mai vine putin mintea la cap, si nu se mai culca cu cine apuca spunand ca "am o relatie serioara"...

| Ajutatorool a răspuns:

| figure a răspuns:

Cand te simti pregatit/pregatita...