| Andr33aAndutza a întrebat:

TPU! Am o intrebare pentru fete, la care mi-as dori sa raspunda sincer, nu cum ar trebui sa se intample... vreau
sa imi spuneti exact cum ati proceda voi.
Deci! Sa zicem ca ati vorbi cu un tip de cateva luni pe facebook, messenger si telefon deoarece locuiti in orase diferite, dar va cunoasteti si in realitate. Tipul este amuzant, aveti foarte multe lucruri in comun cu el, va simtiti atrasa de el in timp ce comunicati pe internet, insa, in realitate..cand sunteti fata in fata, va pierdeti acel sentiment de atractie din cauza aspectului sau fizic. Eu, cand stau in fata calculatorului si vorbesc cu el..ma simt 'in al 9-lea cer', in schimb cand ne vedem ..il vad doar ca pe un prieten. El mi-a marturisit ca ar vrea sa avem o relatie si ca si-a dat seama ca tine la mine, iar eu sunt indecisa... am si eu pretentiile mele de la un baiat, nu ma vad umbland cu el pe strada laughing...Dar nici nu-i pot spune asta.
Voi ce ati face in locul meu? ( dau funda raspunsului care consider ca mi-a fost de ajutor )

Răspuns Câştigător
| Euzeds a răspuns:

Esti intr-o situatie cam dificila.Parerea mea: refuzal frumos si incearca sa ramaneti prieteni in continuare.O relatie fortata nu duce nicaieri. Sper ca ti-am fost de ajutor.happy

19 răspunsuri:
| YukyTsukiyomi a răspuns:

Hmm complicat intr-adevar.Gandes-te asa nu ai fost tu niciodata in locul lui? Nu ai placut niciodata un baiat (cel mai popular frumos dragut etc) care el sa nu te placa pe tine din cauza unei mici probleme? Daca nici el nu ar fi vrut sa iasa cu tine pe strada.Iti spun doar atat, totul se schimba daca are cosuri o sa-i dispara daca e gras o sa slabeasca, daca e mic o sa creasca, daca poarta ochelari.o sa-i lase si tot asa.

Depinde de tine daca vrei sa il astepti sau nu

| callie2 a răspuns:

Daca cand il vezi dispare tot ce simti pentru el esti cam superficiala. Incearca sa vezi dincolo de aparente, gandeste-te cum s-ar simti el sa afle asta sau cum te-ai simti tu sa fii in locul lui. Daca nu se poate, zi-i ca vrei sa fiti doar amici.

| Vix999 a răspuns:

Eu a trecut peste faza cu aspectul fizic. Am fost impreuna un an. Ne vedeam destul de des pentru o relatie la distanta. A fost o relatie foarte draguta. Nu a mai mers dar ne-am despartit in termeni cat de cat ok.
A fost o experienta interesanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as face sex cu el! (daca as fi in locul tau)

| Camelisa a răspuns:

Sunt exact in aceiasi situatie(sau am fost)stiu perfect sentimentu si nu prea e nimic de facut in cazul asta doar sa te limitezi la relatia de prietenie.Stiu cum te simti...
Numai bine

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Daca nu e chimie nu e. Daca te intrebi daca oare tii chiar atat la el, inseamna ca nu. Sa-i fie de ajuns prietenia!hee hee

| Emmy125 a răspuns:

Te inteleg. am fost in aceeasi situatie. Acum suntem impreuna. Am incercat sa dau la o parte aspectul fizic si sa nu fiu superficiala. Bine. in cazul meu era si alta problema care ma punea pe ganduri dar era legata tot de ce vor spune ceilalti.
Acum e cam la fel, imi place sa vb cu el, e amuzant dar cand suntem impreuna parca nu e acelasi lucru. Daca stii ca il poti suporta si nu iti vine sa-i dai cate un sut de fiecare data cand il vezi ai putea incerca.
In cazul meu de exemplu imi place cand mergem la biliard.Atunci nu mai tin cont de nimic si simt si atractia aia.Ai putea sa gasesti si tu ceva ce sa faceti amandoi care sa te faca sa simti ceva. Si daca nu e din acelasi oras nu o sa fie probleme pentru ca nu trebuie sa va vedeti foarte des.

Si sigur o sa gasesti lucruri care o sa-ti placa la el atunci cand va vedeti. De exemplu parfumul love struck. La mine a functionat. Imi place cand ajung acasa si miros a el love struck

| Emmy125 a răspuns:

Vroiam sa mai precizez. In cazul meu mai importanta era celalta problema nu aspectul fizic. Pentru ca pana la urma nu e uratel big grin

Bafta multa!

| EuDOarSieu a răspuns:

Grea situatie sincer. Parerea mea este sa ii spui ceea ce simti si anume ca intre voi nu poate fi decat o relatie de prietenie.

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

Spune-i ca il consideri ca pe un frate.Ca timpul petrecut impreuna va apropiat mai mult, dar sunteti in zona prieteniei si nu consideri ca veti ajunge la urmatoarea zona. Spune-i si ca, cu siguranta isi va gasi pe altcineva care ii va trezi cu adevarat sentimente, dar ca nu esti tu aceea.

| MadyHas a răspuns:

Ii spui ca nu e genul tau si ca intre voi nu poate fi mai mult de o relatie de prietenie. Spune-i ca nu il vezi ca pe un potential iubit ce doar ca amic.

| Alesssiiia a răspuns:

Buna.
Deci...esti intr-o situatie foarte dificila.
Poti incepe prin ai spune ca tu in consideri un amic si nimic mai mult...

| Nim3niAltul a răspuns:

Lasa orgoliu la oparte si descopera`i sufletul si persoana care e dincolo de fara monitorului...mai mult conteaza vorbele si faptele decat fizicul iti spun din proprie experienta. succes!

| Alexandra0797 a răspuns:

Daca ar fi sa o luam pe aspectul fizic pai asa..nimeni nu s-ar mai indragosti de nimeni oh go on. Ce conteaza cum arata? Pune-te in locul lui si ai sa vezi si tu cum e.

| BadPokerFace a răspuns:

Asculta-ti inima! Cred... sys! Sa-ti explic cum merge:tu nu esti ele iar ele nu sunt tu! ma explic?! Ideea e ca ele nu stiu cum te simnti tu iar daca tu crezi ca-l iubesti si ca el e alesul si printul viselor tale si chestii de genul, combina-te cu el! Mi se pare logic dăăăăă

| CristinaBekka a răspuns:

Pai incearca sa te urmezi pe tine...incearca sa iesi cu el..sa cauti chestii comune, sa faceti lucruri impreuna(la limita lor). Incearca sa iti asculti inima pentru inceput, daca cumva tu simti ceva pentru el(pe calculator).

| ZeUs27 a răspuns:

Parerea mea este ca nu aspectul fizic conteaza, ci ce are in suflet.Frumusetea interioara e mult mai frumoasa decat aspectul fizic.Decat unul frumos care teplictiseste, nue prea destept, e rau etc. mai bine asa.

| deiadenisa a răspuns:

Eu, spun ce simt. Pe mine doar foarte putin ma intereseaza aspectul ..adica nu as iesi cu unul chiar cu hainele toate rupte si mai stiu eu cum. Daca este gras, slab, cu cosuri, fara, chel..etc nu as avea treaba.Pe mine ma intereseaza caracterul. Daca te face sa zambesti zi de zi si te simti bine atuncia explica-i frumos ca puteti fi doar amici.Nimic mai mult. Daca tu nu iti doresti sa fi oficial prietena lui, spunei.Si nu ii da false sperante.In plus, daca vrei sa stai cu el incearca sa-l schimbi cat de cat.O propunere la o freza noua sau o haina cat de cat "aranjata" l-ar schimba.batting eyelashes Succes!

| Cristina_Temelie_1990 a răspuns:

1-ca ai prieten
2-mai trebuie sa va cunoasteti
3-ca iti mai trebuie timp sa ii raspunzi
Una din cele 3 modalitati s-ar putea sa mearga.Eu ti-as sugera sa ii sspui ca momentan esti intr-o relatie pentru ca altfel ii dai de inteles ca ai pute fi interesata de el si nu o sa te mai lase in pace iti spun din propria experienta
SPER SA TE AJUT. Mult succes!