| Mirabellakitty02 a întrebat:

Bună, TPU! Am o întrebare și în același timp o nelămurire. Pe data de 8 august am făcut-o pentru prima data cu iubitul meu, pot sa zic ca a fost ok, nu m-a durut foarte tare, nu a durat mult și nu mi-a curs mult sânge. De atunci nu am mai facut-o pana prin 24 august, dar de data asta parca m-a durut mult mai tare. probabil din cauza ca acum l-am lasat sa "intre" mult mai bine, sa zic asa... a doua zi de dimineață am mers la baie pentru a face pisu, dar m-a durut ingrozitor de tare, mă ustura si faceam cu sânge. este normal? vreau sa precizez ca prin 27-28 ar fi trebuit sa imi vina menstruatia. la un moment dat am observat ca incepea sa curga tot mai mult sange si de cateva zile tot curge, dar nu asa mult, mai se opreste, mai curge. oare acum mi-a venit menstruatia? si as mai avea o întrebare. acum ca m-am dezvirginat, menstruatia ma va tine mai puțin si nu va mai curge asa mult sange? Mulțumesc anticipat pentru răspuns! O zi frumoasa! Dau funda

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu are nicio legatura dezvirginarea cu menstruatia. Probabil te-a rupt mai mult la intrare. Nu-i nimic.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Folositi unguent din belsug. Cred ca o are mai groasa.
Prima data nu te-a durut tare deoarece cred ca a actionat cu grija.
A doua oara a actionat mai dur si ti-a produs leziuni. Asta daca prima data ti-a rupt himenul. Daca zici ca a doua oara a intrat mult mai bine, e posibil ca acesta - fiind mai elastic, sa nu se fi rupt (a fost doar intins) si s-a rupt la al doilea sex.
Pana o faceti de 5-6 ori spune-i sa fie mai fin in ce face, pana ce vaginul se acomodeaza cu penisul lui.

| TsunamiiiYay a răspuns:

Ar fi posibil sa te fi ranit cumva acolo..inauntru
Menstr nu cred ca are vreo treaba cu dezvirginarea, pe mine tot atat ma tine si tot atat imi curge.