| Mee_Nico_1998 a întrebat:

Am o întrebare si sunt recunoscătoare dacă m-ati ajuta. Am 15 ani si de curand m-am culcat cu prietenul meu. Stiu, am fost proastă si nu m-am gândit la consecințe. Mama vrea sa ma duca cat de curând la ginecolog si ar descoperi ca nu mai sunt virgina. Am încercat sa ii spun dar părinții mei sunt extrem de severi si dacă ar afla ar fi rau. Dacă ma duc la ginecolog si vede ca nu sunt virgina ar putea sa ii spun ca s-a întâmplat din cauza unui O.B. care l-am bagat prea adanc. Si-ar da seama? Va implor ajutati-ma ca sunt disperata. Dau funda. Va mulțumesc din tot sufletul.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ginecologului îi poți spune că te masturbezi într-o frenezie, dar că nu ai vrea ca părinții să afle. Nu cred că te va da de gol. În plus, chiar dacă ești minoră, astfel de chestii ar trebui să intre sub incidența secretului profesional - până la urmă e vorba despre dreptul tău constituțional la imagine (și prin „imagine" se înțelege și altceva decât o poză!)

| Mee_Nico_1998 explică (pentru mihai69):

Problema este ca eu stau in Germania si nu prea stiu cum sunt regulile. Din cate stiu el pastreaza secretul doar daca am de la 16 ani in sus. Si eu fac 16 pe 22 noiembrie.

| mihai69 a răspuns (pentru Mee_Nico_1998):

Dacă ar fi vorba despre vreo boală, sau despre o minoră preadolescentă cu urme de abuz sexual probabil că nu trebuie să păstreze secretul; dar eu cred că dacă aplici tactica mea, o să-l păstreze și fără să-l rogi. tongue

| Mee_Nico_1998 explică (pentru mihai69):

In mod normal asa este dar in Germania nu stiu cum se procedează. Am înțeles de la unele persoane ca imi va da o foaie care scrie daca sunt virgina sau nu si din ce cauza. Cert e ca nu vreau sa afle ai mei sub nici o forma. Si sper sa fiu destul de credibila.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu doctorul fara sa auda mama ta...dar nu cred ca te va crede! E prea tampit motivul laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| justsummer a răspuns:

Daca esti virgina ginecologul nu te pune pe masa ci doar la eco si nu o sa vada daca esti sau nu virgina. Daca e de treaba doctorul o sa te acopere chiar daca o sa te puna pe masa sa-ti ia probe pentru analize si vede ca nu esti virgina.

| Mee_Nico_1998 explică (pentru justsummer):

Din cate stiu eu nu iese in analize daca esti sau nu virgina.

| justsummer a răspuns (pentru Mee_Nico_1998):

Cand iti ia proba vede ca o ia de jos

| Mee_Nico_1998 explică (pentru justsummer):

Problema e ca stau in Germania si nemtii sunt groaznici. Dar sa speram ca tema cu Ob-ul va merge altfel daca s-ar afla adevărul prietenul meu ar avea mari probleme. Stiu ca suntem vinovati dar acum nu mai putem face nimic. Sa speram ca doctorul va păstra secretul dar am auzit de la unele persoane ca nu mereu se știe cauza ruperii himenului. Îți mulțumesc frumos pentru ajutor

| justsummer a răspuns (pentru Mee_Nico_1998):

Ideea cu ob-urile merge si peste tot in lumea asta exista confidentialitate medic pacient.

| justsummer a răspuns:

Si daca te intreaba daca ai bagat ceva acolo ii poti spune ca folosesti ob-uri.

| tacitacitaci a răspuns:

Servus Nico! Ce mai faci? laughing (Da, ne cunoastem). Mitu' cu O.B.-urile... daca e un medic bun o sa-si dea seama ca l-ai mintit.

| Mee_Nico_1998 explică (pentru tacitacitaci):

Asta e problema. Trebuie sa fie destul de prost incat sa nu isi dea seama daca e ruptura de o.b. sau penis...
Doamne... in ce **** am intrat

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Până la urmă părinții tăi tot vor afla, minciuna are picioare scurte!