| seeya a întrebat:

Am o mare nelamurire si as vrea sa ma ajutati doar cei care stiti si care va pricepeti big grin. In urma cu 2 luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu si din intamplare a fost neprotejat deoarece a fost pe moment cand ni s-au aprins calcaiele. Dupa 4 zile de la actul sexual am luat pastila de a 5-a zi "EllaOne" iar dupa 2 zile ( data de 22) mi-a venit menstruatia iar luna urmatoare mi-a venit tot pe 22 si acum a intarziat dejA 3 zile. Sunt in mari dubii ca as putea fi insarcinata deoarece am citit pe net ca daca ramai, poate sa iti mai vina menstruatia inca cateva luni 2, 3, 4..Nu stiu ce sa cred. Zilele astea m-am hotarat sa fac un test de sarcina. Pana il fac va rog sa ma ajutati. Multumesc. Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| xCrinax a răspuns:

Daca lichidul menstrual a fost abunent si a existat si membrana(cheaguri), in principiu nu esti. Ai luat si pastila, deci sunt din nou sanse sa nu fii. Pana faci testul ramai calma, 3 zile nu inseamna atat de mult, chiar daca in lunile trecute ti-a venit in aceeasi zi. Multa sanatate si toate cele bune!

10 răspunsuri:
| Axz_axn_1978 a răspuns:

Pana la urma cu care ai ramas..sau asta e nou?laughing
Daca ramai gravida.ce daca faci si tu un avort. pupicei:*

| F1rstBlooD a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

Mah tu stii ce inseamna avort
daca nu sti nu mai spune
cit ma poate enerva oameni astea care cred ca au toate fetele le picioare

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru F1rstBlooD):

Imi pare rau sa iti comunic dar sunt fata si adolescenta.un avort este ceva normal. daca nu ai cap vai de picioare..era o vorba... exista atatea metode contraceptive incat ma ingrozesc cand citesc ca exista inca la noi in tara fete care nu se protejeaza sau barbati prosti care nu au grija de partenerele lor...hai sa nu le zic prosti le zic inculti.e bine?tongue
Dar tu stii ce inseamna un copil lasat sa se nasca fara rost? Sa fie condamnat de la conceperea lui? asa ca mai bine un avort..este operatia chirurgicala care inlatura o chestie crescuta neautorizat in uterul femeii.laughing

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

De ce exiști?

| F1rstBlooD a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

Pai si maicata daca s-ar fi gindit la acelasi lucru tu ai mai fi fost acum aici?
mai bine il lasi sa traiasca fara rost decit sal omori
nu-mi place de tine, esti foarte rea

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru F1rstBlooD):

laughing copil fara soarta? asta inseamna gandire prematura.

| F1rstBlooD a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

... du am ce vb cu tine
o sa ajungi in iad pentru cuvintele astea

| sebysebyca a răspuns:

Haoleo,purandelul ia in greutate! peste noua luni, iar aud cra, cra, cra!

| Zeref a răspuns:

In nici un caz nu ramai.Luchidul rezista 3-4 zile in organism iar tu ai avut deja 2 menstruatii dupa act.Cred ca raspunsul il gasesti intrebare.Ii foarte simplu, daca era in aceeasi luna cu actu sexual in care ti s-au aprins calcaili laughing), putea fi o problema, dar nu ai de ce sa te ingrijorezi si nu arunca banii pe rahaturi ca nu ai de ce.
Case closed.

| seeya explică:

Bun..Nu am zis ca daca as ramane insarcinata as face avort... Daca ar fi dupa mine as pastra copilul pentru ca ador copii. Oricum mi-a venit menstruatia grijile au disparut pe jumatate. O sa ii dau funa Crinei pentru ca a avut un raspuns citind cu atentie ceea ce am scris si nu a aruncat doar niste cuvinte in vant. Multumesc xCrinax