| Bombonika111 a întrebat:

Am o mare problema, Baietii astiaoh go on.
Acum 2 ani, am cunosut un baiat, vorbeam foarte mult cu el pe mess.ne dadeam sute de mesaje, in fiecare zi, pana in prezent. imi zicea ca ma iubeste., ca il iubesc, etc. Cand ieseam afara ne sarutam fara sa fim impreuna. Eu ii stiam parola de la mess( nu stia ca o stiu), si mai intram sa vad cu cine mai vbeste. si ii gaseam tot felul' de conversatii cu fete. despre mine unele. in care se dadea el cocos ca il iubesc eu. si zicea ca nu. l intereseaza de fac...Prietenii lui ma plac, unii sunt indragostiti de mine si imi mai povestesc ce zice el pe la scoala de mine, pe afara, etc.De exemplu. mi.au zis ca a iesit afara si ca m. a injuratstraight face. Acum cateva luni, am plecat in alta tara cu inca o familie care avea un baiat si stateam mai apropiata de el, au aparut poze in care ma tinea in brate dar el nu stia de ele. Eu inainte eram plina de viata mereu glumeam, exact cum ii placea lui, Dar de la atatea certuri. scandaluri. probleme, cu el >-- M.am schimbat! Am devenit mereu suparata. fara chef de nimic. sictirita, etc. El a cunoscut o prietena de. a mea, dintr. o gluma ( vroia sa ma faca pe mine geloasa, uitandu-se pe fb prietenilor mei, si imi dadea mesaje ca e frumoasa, bunaicune, etc. si ia cerut id.) si vazund. o pe ea, cum eram eu inainte. plina de viata. etc, a inceput sa vbeasca mult de tot cu ea. cum vorbea cu mine inainte. Ea e si colega mea., si mereu ii vad cand vorbesc in mesaje. si eu innebunesc. De curand ne.am certat ( eu cu el). a aflat de acele poze si mi. a zis " tu ai fost cu el si imi ziceai mie te iubesc?" si atunci m.am enervat., am inceput sa ii explic ce si cum. si i.am zis si eu de arhive si de tot. El mereu schimba subiectul, cu problema pozelor. cu toate ca eu aveam argumente mai bunehappy. Si. la sfarsit mi. a zis ca nu mai are timp sa vb cu mine. si i.am zis " ok, da. mi ignore" si el a zis: " bine, imi pare rau ca te.am cunoscut, pa" si eu am zis: " si mie, pa". dar nu e adevarat. il iubesc ca pe ochii din cap, si tocmai de'asta l.am iertat de fiecare data, pentru ca il iubesc. Am trecut cu vederea. Am incercat sa ma schimb, sa fiu ca inainte. Si el a vazut, mi. a zis ca m.am schimbat. Dar eu nu inteleg, de ce o prefera pe ea? Nu e vreo mare frumusete si eu cand vreau. fac glume, Ce ma deranjeaza pe mine e ca. ea nu vorbeste numai cu el. Mai vorbeste cu inca 2happy. Si ea e genul de perrsoana care da repede cu flit. vorbeste in sictir, cand nu are chef. etchappy Ea se jura ca nu are nici. o treaba cu el... ca nu. l place, ca e urat. Dar daca nu are nici. o trebuie cu el, dce vorbesc atata?straight face 2 prieteni nu vorbesc atatstraight face. Eu cred ca e o sa isi bata joc de el. nu vreau sa se indragosteasca de ea. desii asa pare si vorbesc doar de 3 zile Il vreau inapoi. Ce pot sa fac? Se mai merita ceva?

1 răspuns:
| raspunz a răspuns:

Pai situatia e aiurea. El nu era total indragostit de tine dacă mai vorbea și cu altele si nu ti-a ceut să fiți prieteni. Acuma nah, nici tu nu aveai voie sa intri la el pe mess, sa ii verifici corespondenta, pentru ca el poate nu simtea asa ceva ci era numai la impresie. Pe de alta parte, daca tu stateai in brate la baiatul ala in vacanta, insemna ca totusi il placeai cumva, deci nici tu nu erai super hotarata.
Acum cu colega ta, daca nu e o tipa serioasa care sa-l placa numai pe el și sa vb si cu altii, relatia nu o sa tina mult chiar daca acum sunt prieteni. Tu ai sa vezi care e treaba cu ei si daca el mai vrea puteti si voi sa fiti prieteni. Sfat, incearca sa vb cu el, spune-i ca iti pare rau pentru cearta, ca nu ai avut treba cu tipul din poze si ca nu trebuia sa intri pe messul lui. Si ca vrei sa ramaneti amici. In felul asta esti mai aproape de el si poti sa incerci mai tarziu o prietenie, daca si el o sa vrea. ricum, astea sunt certuri copilaresti, cred ca esti micuta tare, ai sa mai cresti si ai sa vezi ca o sa fie multe relatii cu baieti prin care ai sa treci.