| lolez a întrebat:

am o mica intrebare. bine poate multi o sa rada nu stiu, nu-mi pasa. am mai avut relatii pana acum, dar acum e un caz mai special sa zic as, Vreau sa fiu cu o fata pe care nu o stiu decat de la scoala, am vorbit o singura data cu ea, ma rog intamplator, nu e in clasa cu mine, dar in fiecare pauza nu pot sa nu ma uit la ea. pentru ca sa intelegeti voi e "buna". in fine, mie imi place de ea pentru comportament si pentru altele nu numai pentru Corp. Problema e ca, eu cunosc multi prieteni care sunt prieteni cu ea. chiar colegi dar ideea e ca nu stiu cum sa incep sa fiu macar prin preajma ei. dupa vine problema cum sa-i spun. adica in ce mod pentru ca inca nu stiu ce fel de caracter e, dar pare cam singuratica. adica nu sta cu toti colegi ei, ma rog sunt cam redusi mintal, vreau doar sa stiu ce pot face ca sa stau prin preajma ei, eu deja stiu idu ei de mess, etc. ma rog ea nu prea stie cine sunt ^ ^ cei care au inteles sper sa ma ajute si mai pe scurt : Nu stiu cum sa ma manifest pentru a sta langa ea si poate sa fim impreuna. daca nu ati inteles o sa mai explic mai incolo, acum ma grabesc

3 răspunsuri:
| Phutui a răspuns:

Amici comuni perfecthappy foloseste asta spre avantajul tau! vorbeste cu respectivii/respectivele sa iesiti undevahappy si hop top si voi 2 in acelasi grup. de acolo de descurci tu baietica

| lolez explică:

Da multumesc pentru raspunsuri, o sa mai astept. dupa ma gandesc pentru funda. asta e ideea. : Nu o cunosc decat din vedere. si cu fetele cu care sta. nu prea. adica. e greu totusi sa ma duc langa ea. sa-i spun. " auzi vrei sa fim amici" sincer :\ nu traim pe "vremea lu` bunica" o sa incerc sa ma folosesc si de unii baieti..sau fete cu care umbla. vad ce pot rezolva. multumesc din nou, mai astept si alte raspunsuri. eventual

| PsihinG a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci intr-o pauza sa o cauti si sa-i spui ca vrei sa fiti amici (prieteni), ca vrei sa o cunosti mai bine pentru ca tu crezi ca ea este o fata mai deosebita decat celelalte fete ( daca ai bafta, poate te lasa sa o conduci spre casa dupa ce iesiti de la ore).
Daca e o fata mai retrasa si nu prea este asa sociabila, nu-i arata ce simti pentru ea deocamdata, foloseste orice ocazie pentru a sta de vorba cu ea de a o cunoaste si asa vei afla ce-i place si cum sa te porti cu ea ca sa o "cuceresti".
Sper sa reusesti. Bafta.