| AlexammX a întrebat:

Am o mică mare problema. Îmi place de un băiat mai mic decât mine cu un an. Eu sunt a 9 a iar el este a 8 a. Toate bune și frumoase, aflasem ca ma place???? ne comportam ca și când eram impreuna, numai ca nu eram impreuna; ne pupam, ne luam in brațe, etc și ne dădeam mesaje. Eu am anxietate și nu prea vorbeam cu el. Numai el venea la mine și îmi dădea mesaje. Pana când, nu mi-a mai dat mesaje, și nici nu mai vorbeam afara????Mai pe scurt, colega mea l-a întrebat ce s-a întâmplat între noi doi și el a spus ca nu ma mai place ca și-a pierdut interesul ca nu vorbeam cu el. Când venea el la mine ziceam " aoleu " și chestii de genul. Știu ca este vina mea dar vreau sa știu ce pot sa fac ca sa fie iar interesat...Chiar nu vreau sa îl pierd. M-am atașat enorm de mult de el!

Răspuns Câştigător
| Madalina1837 a răspuns:

Ar trebui să îl cauti. Noi, fetele, asteptam mereu sa ni se scrie, sa ne salute, sa ne bage în seamă si etc. Dar după ce voi ati ajuns deja "intr o relatie" ar cam trebui să fie reciproc, pentru ca si el se poate gândi ca tu de fapt doar il folosesti si de aia nu il bagi niciodată în seamă, sau sa pornești o discuție cu el. Fii tu, încearcă să fii mai dezinvoltă, mai comunicativă pentru ca asta te va ajuta si in societate. Sper ca te am ajutat happy

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să vorbești și tu, las-o naiba de anxietate. ce e așa greu să-i dai un mesaj sau să te bagi în seamă să vorbești? normal că își pierde interesu față de o fată căreia trebuie să stea mereu să-i scoată cuvintele din gură sau să tragă de ea să vorbească cu el

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, la varsta asta relatiile sunt ca ciorapii, ii schimbi in fiecare zi.
Iti faci un alt prieten dar de data asta inveti din greselile facute anterior si nu le mai repeti, ca sa nu te parseasca si noul prieten.
In ce priveste chestia cu atasatul, este relativa, fiindca nu sunteti iubiti, nu staiti impreuna si nu s-a intamplat nimic intre voi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu îl pierzi, trebuie să vă mai întâlniți și să faceți ceva împreună. Vezi că pupatul nu este suficient. Auăleu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de ce nu vorbeai cu el? Ca ai denumirea de "anxietate"?

Daca chiar vrei sa vorbesti cu el, vorbesti. Nu confunda lucrurile.

| alexalx1234 a răspuns:

Ti-ai batut joc de el si si-a dat seama.

| AlexammX explică (pentru alexalx1234):

Chiar nu mi-am bătut joc de el. Chiar eu sufar in momentul de fața?