| vladionut94 a întrebat:

am o mica problema, am facut sex cu logodnica mea neprotejat de foarte multe ori, pentru ca locuim impreuna, pentru ca ne permitem o chirie pentru ca lucram amandoi, si am obs si eu si ea ca are niste schimbari la corp si i-am propus sa is faca niste teste de sarcina si a facut 2 teste de sarcina si au iesit slab pozitii, linia de control se vede foarte puternic si a doua se vede foarte stearsa dar se distinge foarte bine chiar daca este un roz pal, eu ma gandeam, la doua variante, ori este fals pozitiv in cauza ca s-ar putea sa aiba ceva chituri si din cauza asta sa apara si a doua liniuta sau este insarcinata pe bune ce credeti? care varianta este mai plauzibila!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ce treaba ar putea avea chisturile? Macar ai si cea mai mica/vaga idee ce sunt acele chisturi care pot sa apara pe ovare? Fiindca nici medicul ginecolog nu se poate pronunta intr-o astfel de situatie, singura solutie prin care se poate obtine un rezultat absolut sigur este testul de sarcina pe baza analizei de sange in vederea determinarii hormonului de sarcina hCG efectuat intr-un laborator de analize medicale. Rezultatul are intotdeauna o precizie/acuratete de peste 98%, se obtine in 24 de ore, costa in jur de 35-45 de lei si nu trebuie repetata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca cele doua teste de sarcina au iesit slab pozitive, este posibil ca logodnica ta sa fi gravida.

| vocea a răspuns:

Daca ti-ai dat drumul in ea este este gravida trebuie sa va hotarati daca il tineti sau nu pe copil.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Însărcinată 1000/100! O să aveți un baby!

| Julizz a răspuns:

Buna!
Daca ati facut sex neprotejat este posibil sa fie insarcinata.Pe langa testele de sarcina "pozitive" ar trebui sa fiti atenti la simptome specifice sarcinii.De asemenea, daca ii apesi globii oculari si simte o durere la nivelul abdomenului, este o sansa sa existe numai chituri, nu si o sarcina.

| vladionut94 explică (pentru Julizz):

Mersi de sfat o sa incerc, oricum am facut o programare la medicul ginecolog sa vedem, ce rezultate ne da

| Maria_Bv_Lisa_1996 a răspuns:

Pentru orice dubiu, niste analize ajuta foarte mult pentru a nu sta stresati si pentru a stii 100% daca este vorba de o sarcina, sau nu.