| Newbie2012312 a întrebat:

Am o mica problema, am intretinut relatii intime cu prietena mea doar ca problema sta in felul urmator.
Eu m-am masturbat in ziua respectiva, am facut dus dupa, nu stiam ca o sa ma vad cu ea in ziua aia altfel nu o faceam.
Aceasta era in a patra zi de ciclu, am terminat prima runda dupa cateva minute am inceput runda doi. Tin sa precizez ca ambele runde au fost cu prezervativ, am verificat prezervativul dupa ambele runde si nu avea nimic, nu prezenta scurgeri.
Care este sansa sa ramana insarcinata in cazul in care a intrat cumva in contact cu spermatozoizi mai viabili?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse zero, pentru ca ambele partide au fost protejate cu prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Nu are cum sa ramana gravida din moment ce actele sexuale au fost protejate.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu a ramas gravida. N ar fi avut cum de vreme ce v ati protejat si chiar daca nu ati fi facut o sansele de sarcina erau infime de vreme ce era in a 4 a zi de ciclu.

| Necunoscut112 a răspuns:

Termenul de "şansă" îl foloseşti pentru a descrie un lucru pe care ţi-l doreşti. Deci o sarcină nedorită nu apare dintr-o şansă. In fine.
Ai făcut sex cu prezervativ. Prezervativul se foloseşte pentru a te proteja împotriva bts şi a sarcinilor nedorite. Poţi să îţi dai drumul fără griji în prezervativ, că d-aia îl foloseşti, indiferent dacă o faceţi în perioada fertilă a fetei.

| HadesSs a răspuns:

Daca ai folosit prezervativul sansele sunt nule.