| Chachi913 a întrebat:

Am o nelămurire. Acum câteva zile am făcut-o împreuna cu iubitul, este stabil. Suntem de 6 ani împreuna. Actele au fost cam "violente" și au fost destule. Am făcut-o neprotejat, fără sa ejaculeze înăuntru, dar iau ac. Problema este ca de atunci când merg la baie ma doare și ma ustura când urinez și fac și des. Am luat ieri o pastila de Urinal Akut și vreau sa iau și astăzi. Pe lângă o infecție urinară pe care sigur o am, ar putea fi altceva? Și la abdomentul inferior ma simt așa puțin mai grea. Voi ce părere aveți sau ce sfat îmi dați? Mulțumesc!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, mergi la ginecolog si fa ti un control, si o ecografie dar daca tu zici ca ai infectie urinară atunci medicul de familie trebuie sa i ti dea tratament, nu te lua după reclamele de la tv deoarece nu toate bolile infectiile se vindeca cu urinal, tie medicul trebuie sa i ti dea antibiotic sa elimine infectia urinara, si acum lasa sexul cit esti racită (cu infectie urinară) ca mai rau faci, poate ai si cu ovarele ceva dar numai o ecografie abdominală va spune clar ceea ce ai,, nu în ultimul rînd roaga ti iubitul cand face ti sex sa fie si el mai blînd ca te doare nu esti robot, esti om viu si simti orice duritate din partea lui, actele, nu acturile sexuale trebuie acum oprite pana nu esti complet vindecată, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar putea fi o boala cu transmitere sexuala, mai ales ca ai avut sex neprotejat. Sunt convinsa ca, baiatul nu era virgin, deci mai avusese sex si cu altele si posibil chiar boli cu transmitere sexuala.
Oricum, va trebuii sa mergi la un ginecolog sa-ti faci investigatii medicale, cat de curand posibil.

| Andreeush a răspuns:

Du-te la medic.

| sofisis a răspuns:

Probabil de la faptul ca au fost "violente"... e normal sa resimti durere. Si daca mai ai si infectie urinara.e clar.

| ywar a răspuns:

De acturile nu am auzit pana acum... dar cu toata dragostea, eu as lasa sexul si m-as da putin pe gramatica. Un viol mic cu cartea de gramatica.
In alta ordine de idei nu inteleg de ce ar avea legatura faptul ca el e mai salbatic cu faptul ca tu ai infectie urinara...
Nicio legatura. Fara nicio legatura de cauzalitate...

| bayrampaşa a răspuns (pentru ywar):

Daca tot ii spui de gramatica de ce nu-i spui si ce a gresit? Sau nici tu nu stii papusel?

| Chachi913 explică (pentru ywar):

Cu toată dragostea. nu ți mai da cu părerea. Am pus o simpla întrebare și am cerut o părere. "Un viol mic cu cartea de gramatica " ce chestie, ce răspuns. Ne dam deștepți doar ca sa ne aflam in treaba. De aia țara e plină de infecți și de tot felul de "bacterii" pentru ca exista persoane ca tine, fără pic de educație și bun simt! O zi buna va doresc!

Răspuns utilizator avertizat
| Issabelle6789 a răspuns:

Ia-o mai incet! Daca spui ca a fost cam salbatic si ati facut-o de multe ori e posibil sa se fi facut vreo rana pe acolo mai ales ca presupun ca nu ai fost mereu lubrifiata indeajuns.Multa sanatate!

| dezis a răspuns:

Buna si fosta mea a avut problema asta, sunt de acord cu issabelle, v ati lasat dusi de val si te ai ales cu o rana, mai bine mergi la doctor decat da iei medicamentele degeaba