| Puffu a întrebat:

Am o nelamurire. Daca cineva zgarie destul de rau o masina, iar proprietarul afla cine a facut-o si are dovezi solide ( de ex. o filmare cu o camera de supraveghere ), il poate face pe vinovat sa plateasca vopsirea integrala a masinii? Daca da, cum? Dandu-l in judecata? Este doar o intrebare ipotetica, am o curiozitate. Multumesc frumos, si imi scuzati categoria. Ofer fundita, normal.

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Da, prin judecata sau santaj.
Dar nu cred ca vinovatul ar fi atat de "idiot" incat sa se ajunga la un proces, atunci ar plati o suma mult mai mare.

1 răspuns:
| piciuk a răspuns:

Normal ca il poate da in judecata atata timp cat are dovezi si vinovatul sa plateasca vopsirea masinii.