| Anonim10419 a întrebat:

Am o poveste extrem de naspa pe care am patit o acum o saptamana si nu stiu ce sa mai fac. Aveti timp si cititi povestea.
Deci eu am 16 ani si fosta mea avea 17, ne-am cunoscut datorita bff ului meu deoarece sora ei e cu fata asta in clasa.Am inceput sa vorbim ca prieteni pana intr-o zi cand ne-am intalnit toti, se vedea clar ca ma place, iar in parc m-a lasat sa o sarut, a fost ziua perfecta, o iubeam si nu voiam sa se termine niciodata. Saptamanile trec si ajungem la Valentin Day iar dupa asta am facut sex, a fost super pentru amandoi, de atunci ne-am iubit din ce in ce mai mult, dar dupa asta..au aparut certurile (aveam o luna si o saptamana cand am facut-o), am inceput sa fim geloși, iar intr-o seara cand veneam acasa de la liceu imi da mesaj ca nu mai poate continua datorita stresului si geloziile mele...am trecut peste, maxim 15 ore a tinut lucrul asta, dupa a urmat o perioadă de vis, ii faceam poezii, paragrafe pline de iubire si ea cand le vedea începea sa planga, mamele noastre ziceau ca ne sta bine asa, dar cand a inceput chestia asta cu COVID am avut 2 certuri care ne-au pus capac..prima a fost ff dureroasa, zicea ca sunt un imatur si ca nu stiu sa gandesc, dar dupa 3 zile a zis ca ii pare rau si daca iubeste ceva il iubeste asa cum e.Tin sa mentionez ca ea e ff matura deoarece a avut o copilarie grea..Au urmat 2 saptamani super..pana in ultimele 3 zile, vorbeam ff deschis, faceam planuri pentru viitor, toate lucrurile posibile, dar inainte sa ne despărțim cam acum o saptamana, 3 zile a fost rece cu mine, abia imi raspundea, o facea in sila, eu tot incercam sa ii ofer atentie si sa o iubesc, dar ma durea fiecare lucru care il facea. Dupa alea 3 zile a venit o noapte neagra, acum fix o săptămână, am avut o criză de nervi ca a sters pozele si absolut tot de la profilele ei de insta, wap si FB, a zis sa o las dracu cu copilariile si sa o las odata in pace.Am plans toata seara, dar ghiciti ce, am inceput sa vb doar ca sa ne certam, am aruncat cuvinte grele unul altuia, nu injuraturi sau jigniri, dar ea mi-a spus ca ei nu ii trebuia neaparat eu, ii trebuia cineva cu care sa vb non stop si ca nu ma mai iubea fix dupa ce ne-am împăcat..cand imi da mesaj sa o ajut sa scape de un baiat, am ajutat-o si dupa nu am mai vb, am uitat sa va spun, inainte cu o zi sa o ajut, imi daduse mama ei mesaj si a zis ca a gasit-o la 5 dimineata in baie gata sa ia toate somniferele ca auzea voci care o acuzau si acum are nevoie de psiholog.Ea a zis ca maica-sa a exagerat si cred ca asa si e..si de 2 zile ori arunca vina pe mine ori, chiar ieri mi-a zis ca are încredere in mine ca o sa trec peste si vorbea extrem de frumos, deoarece am pus un story pe insta cu cat tii la mine si ea a pus full, a zis ca ii sunt o persoana speciala indiferent de situatie. Dupa i-am zis sa ma lase in pace sa o uit..ca de cand ne-am despartit vb in fiecare zi cu mine..fix dupa a zis ca voia sa imi zica ceva, dar nu o sa aflu niciodata ce..sunt sigur ca o sa ma mai intalnesc cu ea.Ieri,a inceput sa imi zica ca tine la mine enorm si ca indiferent de situatie tot voi fii o persoana speciala pentru ea, dupa a început sa imi trimita inimi si dupa mi-a scris un mesaj ff frumos cu parerea ei despre mn.Insa azi..totul a luat o întorsătură,azi am aflat ca ea a început munca si ca nu am putut sa vb in timpul zilei,seara,mi-a zis ca ei i-a placut de fostul bff ului meu in trecut, i-am zis sa nu ma mai faca gelos,si a zis fix asabig grinaca voiam sa te fac gelos iti ziceam ce am vb cu Madalin (Bff ul ei).Am întrebat ce, si a zis ca o place,i-am zis ok(muream de gelozie),dupa mi-a zis motivul adevarat pentru care nu mai putem fii împreună :Ai ei(nu avea o relatie buna cu ai ei), a spus ca acum a fost deschisa in fata lor si in fata psiholoagai chiar si despre actul sexual si ca a ajuns la concluzia ca sunt prea mic(chiar daca nu e niciun an diferenta)pentru ce vrea ea sa faca cu viata ei, ea vrea copii la 21 de ani 22 si eu am zis sa astepte pana la 25 26 pentru ca o sa fiu ocupat cu munca deoarece vreau sa devin bancher,si de aici a zis ca drumurile noastre nu se mai interesecteaza,si ca baiatul asta ar putea ajuta o in privinta asta.
Bun,ok,inteleg,viata ei merge înainte cat si a mea, i-am dat block si nu vreau sa mai stiu de ea, dar oare o sa isi da seama vreodata ca a gresit? Si ca a procedat ff urat? Sunt de acord ca sa mearga mai departe ca doar e viata ei...doar ca ea a mai avut baieti mai mari ca ea, baiatul asta e cu 3 ani mai mare decat ea..si nu stiu cat o sa ii tina, sper cat mai mult pentru binele ei.
Acum intrebarile:
De ce credeti ca s-a ajuns aici?
De ce a facut acel spam de inimi si acel mesaj ff frumos (ca dupa sa aflu ca ma iubeste)?
Si daca v-a realiza ca a gresit vreodata.
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate va realiza că a greșit dar nu cred că va mai conta, fiecare din voi a hotărât că nu puteți fi împreună, că drumurile voastre nu se intersectează.
Mai bine ai încerca să o uiți, să nu o mai cauți.

| MValentin a răspuns:

Salut, simt povestea ta si as vrea sa o descrii mai pe larg inainte sa raspund la întrebări. Poti sa imi lasi mesaj privat aici pe TPU si sa te contactez eu?

| Anonim10419 explică (pentru MValentin):

Da mi mesaj in pv cu numarul tau de wapp, e mai lejer asa

| Anonim10419 explică (pentru MValentin):

Ti am dat msj in pv

| denisaromina25 a răspuns:

Sinceră,nu știu ce să mai spun. Poate e foarte indecisă. poate îi pare RAU dar nu știe ce sa daca,după cum si spus e foarte matură fiindcă a avut o copilărie grea, acesta ar putea fi motivul. Nu sunt eu psiholoaga dar, din experiența mea, asta e cauza. Ea te iubește, tine la tine câtuși de puțin. Dar cu gelozie nu faci treabă bună...te sfătuiesc să o lași în pace, bine ai făcut că i-ai dat block. poate tu s3 va face mila de ea și vei ceda la un moment dat,nu știu, poate te va căuta în altă modalitate și te va convinge, SA NU O CREZI! Se vajuca toată viața cu mîntea ta, bineînțeles dacă o vei lasa.
Poate va realîxa că a greșit, dar sa nu te mai gândești la asta, viața merge înainte, sper că te-am ajutat.
Daca cumva veî avea nevoie de sfaturi sau nu ai înțeles ce ți-am spus căutăm pe Instagram :deny_stefy
Paa