| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am o poveste foarte lungă! Deci acum o lună si ceva, am găsit pe Facebook un băiat dragut si i-am dat cerere de prietenie. Mi-a acceptat-o si imediat mi-a scris pe chat. In fine, am vorbit. Dimineata următoare el voia sa ne vedem. Eu nu am vrut, in fine, l-am mai tinut asa putin. Intr-o sâmbătă, vorbisem cu colegele de apartament sa dam o mica petrecere, sa vina cativa prieteni de ai nostri. Si m-am ca ar fi gest dragut daca l-as invita si pe el la noi. Fetele au fost de acord si el a venit. Înainte sa vina m-a întrebat dacă o să putem sa rămânem singuri. Si eu am eram putin retinuta, pentru ca ma gândeam ca vrea sex si l-am întrebam de ce si mi-a zis ca gen poate vrea sa mă pupe. In fine, a venit la noi, totul bine si frumos, eu am rămas doar cu el, dar vorbisem dinainte cu colega mea sa mai intre din când in când ca sa nu se întâmple ceva. Cât eram singuri, era foarte dragut cu mine, avea niste gesturi de băiat stângaci, dar pline de dragoste. Se vedea ca nu aveam mare experiența la asta. A plecat, am mai vorbit, toate bune. A început sesiunea pt amândoi si nu am mai vorbit prea mult. Gen îmi scria o data la 3-4 zile sau ii scriam eu. Întâmplarea a făcut sa ne întâlnim de 2 ori de strada, in acelasi loc, total întâmplător, fără să fi stiut unul de altul ce facem. Atunci se comporta cu mine ca si cum am fi fost de ani de zile împreună si simțeam atentie si protectie din partea lui, simteam ca e ceva special. In vacanța de dupa sesiune, el îmi zisesem sa iesim unde vreau eu, doar ca eu am plecat acasa si m-am întors la sfârșitul vacantei, dar ii zisesem ca nu stau toata vacanta. In fine, nu mai vorbiserăm de aproape o săptămână când el mă bagă in seama. I-am zis daca vrea sa iasă cu noi, cu mine si amicii mei sâmbătă seară si mi-a zis ca da. Nu stiu ce m-a apucat ca mi-a venit sa nu ii mai zic nimic, sa il las asa si sa nu ii mai raspund la mesaje si la nimic. Ziua următoare m-a întrebat de ce nu am mai zis nimic si am aberat, m-a lăsat in pace. Peste 2 zile, la fel... Mă întreabă ce fac si de ce nu mai vorbesc cu " catelusul meu ". Si eu i-am zis ca vorbim... Si îmi zice " deci ma consideri cățelușul tau?" si i am zis ca e ce vrea el pt mine. Si apoi m-a întrebat eu ce vreau de la el, o relatie in care el sa fie catelul meu, sa faca ce spun eu, sa mă maseze si sa mă pupe pe tălpi cand am eu chef, sau iubitul meu cu care sa ies si sa stau împreună. Eu i-am zis ca nu e cazul sa discutam nimic pt ca nu ne cunoaștem atât de bine încât sa îmi pot da cu părerea. Sa mai asteptam si timpul va decide! Eu îl plac foarte mult, cel putin fizic, si ma place si el, dar mi se pare ca e ciudat, sau poate eu sunt ciudata... Nu stiu... Mi-a zis ca are multe sa mă întrebe dar de fiecare data când vrea sa o faca ii e frica sa nu ma supere cu ceva. Si cam atât am vorbit. Plus faptul ca îmi lasă comentarii la fotografii ca si cum suntem împreună, aproape la orice. Vrea ceva serios sau nu stie ce vrea?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunteti tineri imaturitatea face parte din calatoria noastra prin viata, faptul ca nu stie ce vrea e ceva normal de ulte ori nu stim ce vrem de fapt cu adevarat, ar fi bine sa lase frica asta ca asa nu se fac relati mi frica sa te intreb ca poate ma lasi asta e aiurea, lipsa de barbatie, ar fi bine sa comunici cu el matur ce vrea de fapt sex sau relatie

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa-i dai ocazia ca el sa-ti demonstreze pe viu ce si-ar dori de la tine, doar procedand astfel nu ai mai fi nevoita sa revii cu aceasta intrebare, nedumerire odata la cateva zile. Din cele prezentate se pare ca baiatul chiar doreste sa aiba o relatie stabila cu tine si nu doar sa te abureasca pentru a reusi sa te "tavaleasca" o data si apoi... adio. Parerea mea.

| raluk27 a răspuns:

Nu e asta tipul pe care vrei sa-l inviti la tine, cand sunt ai tai plecati?

| LoveSleep a răspuns (pentru raluk27):

Nu e nimic real din întrebările ei. Le inventează și le citește atât de mult încât le crede. E ca și când ai avea un prieten imaginar, te face să nu te simți singur. Și-a creat un personaj aici, pe TPU, care o face să uite de faptul că nu se uită nimeni la ea.
Nu că aș fi un psiholog grozav?

Ea are 3 întrebări la intervale foarte scurte. În una zice că îi place de un tip, în alta zice că e cu un tip de 2 săptămâni, iar în alta spune că are o relație de 5 ani, exact în această ordine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai cred ca vrea o relatie normala si sincera zic eu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Tu nu stii ce vrei. El vrea o relatie dar tu tot fugi cu coada intre picioare

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Vorbeste cu el sincer, nu mai fi retinuta. Poate este el mai special, ori mai timid. Faptul ca s-a agitat atat la faza cu "catelusul" ar trebui sa iti dea de gandit. Poate te place. Nu e sigur. De asta zic sa aflii singura. Succes!