| Kokolina a întrebat:

Buna TPUhappy
Am o prietena care a fost impreuna cu un baiat. A facut orice pentru el ba chiar si-a tradat unele prietene.Totul mergea bine pana la un moment in care el i-a zis ca nu ii mai da parola pe care cu ajutorul ei i-o furase si schimbase unui baiat si s-au despartit.Au urmat certuri peste certuri pana cand a venit momentul adevarului: Momentul in care el i-a spus ca de la inceput si-a batut joc de ea si ca el lua totul la misto si ca lui chiar i-a facut o enorma placere sa faca asta. La inceput ea a crezut ca poate trece si peste asta si ca poate sa il uite.Incepuse chiar sa vorbeasca urat despre el in compania prietenilor numai vorbea cu el deloc ba chiar isi gasise alt prieten crezand ca poate sa acopere golul pe care i-l lasase in suflet fostul dar in zadar. S-a despartit si de celalalt iubit pe care si-l facuse si a zis STOP.In acel moment si-a dat seama ca nu-l poate uita pe fostul ei iubit. Ea il iubeste din toata inima si vrea sa se impace cu el dar el o respinge si nu vorbeste deloc cu ea. Daca puteti datii un sfat ce sa faca.As face orice sa am cu ce sa o ajut macar cu un sfat asa ca ajutati-o va rog... Fundawinking

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Eu zic sa incerci sa o faci sa realizeze ca este mult mai buna decat atat si merita un baiat mai bun. spune-i ca cineva care nu stie sa o pretuiasca nu o va face niciodata si ca ea nu are ce sa iubeasca la respectivul baiat fiindca acesta nu stie ce e aia sa iubesti si tot ce a facut cu ea a fost indirect o minciuna prin care el a profitat. spune-i ca in lume sunt baieti de n ori mai buni ca el si ca ea nu are de ce sa se opreasca la unul asa, ea trebuie sa caute ceva mai bun. nimeni nu are dreptul sa se joace cu sentimentele altei persoane si mai ales pentru ai face rau... cine face asa ceva nu merita sa fie iubit. sper ca te-am putut ajuta. stiu ca iti pare rau pentru prietena ta dar pana la urma tu poti doar sa ii fi alaturi, ea singura trebuie sa treaca peste asta, tu ridica-i cat poti moralul...

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Singura ei speranta ar fi ca el sa nu fi vorbit serios atunci cand i-a spus ca si-a batut joc de ea si i-a facut o enorma placere. Dar eu cred ca varianta asta pica si am sa-ti spun si de ce. Atunci cand este indragostit de o fata, un baiat nu poate fi atat de crud si sadic in exprimare, chiar daca este furios pe moment din cauza unor presupuse certuri. El poate spune lucruri atat de "grele" doar in doua cazuri: ori ea l-a ranit foarte grav (de ex: l-a inselat) si simte nevoia sa o faca sa sufere asa cum in aceeasi masura ca el, ori e un nesimtit lipsit de inima, caruia ii place sa provoace suferinta. Daca prietena ta nu i-a ranit sentimentele in nici un fel, nu ramane decat a doua varianta. In acest caz, eu zic sa il uite, indiferent cat de mult va suferi...si oricum nu e altceva de facut. Un asemenea specimen nu merita dragostea ei si mai mult, daca ii va oferi ocazia, o va face sa sufere si mai mult.

| channah_5883 a răspuns:

Stii de multe ori iubesti ce nu poti avea. Poate s-au certat din cauza ca si prietena ta l-a jignit si nu e ok lucrul asta pentru ca baietii sunt prea orgoliosi si imaturi. Sa nu il caute in primul rand, sa il lase sa o caute el si daca nu se va mai intampla inseamna ca nu tine la ea cu adevarat iar daca se inrampla sa nu mai repete greselile din trecut. Sa isi schimbe in primul rand ea atitudinea, asta e secretul! Baietilor le plac fetele misterisoase, inabordabile, calde, placute care nu jignesc sau vb la nervi chiar daca mai gresim ca suntem oameni. Daca nu o mai cauta sa treaca pestestraight face
Succes!happy