| 6442 a întrebat:

Buna tpu.Am,o prietena care "facut'o" pentru prima data,dar cand prietenul ei a bagat'o, ea a scos'o pentru ca ii era frica.Tot ma intreaba daca mai este sau nu virgina.Ma puteti ajuta sa ii raspund la intrebare? Va multumesc mult!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai este virgina. Este femeie. Sa nu uite de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

COPIAZĂ răspunsul meu şi du-l prietenei tale :

NU mai eşti virgină :(

NU cred că mai eşti virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Daca baiatul a bagat-o tare, degeaba a scos-o ea ca, nu mai este virgina.

| Deliiiia a răspuns:

Spune-i,,prietenei tale" ca teoretic nu mai e virgina. Totusi, daca,, prietena ta" a scos-o inainte sa-i fi rupt himenul ar putea ca practic, sa fi ramas virgina. Oricum nu mai e, dar intelegi tu, prietena ta, sau cine-o fi.

| Leerix a răspuns:

Nu mai esti.

Răspuns utilizator avertizat
| Xulescu006 a răspuns:

Hai serios! Toti stim ca "prietena ta'' esti tu.

| opAmphetamine a răspuns:

Nu mai ewinking