| Catacata7799 a întrebat:

Am o problema.Acum sunt la liceu in clasa a9-a si imi place de o colega din generala care a intrat la un liceu diferit.Problema este ca nu i-am dat niciodata semne ca o plac si nu am mai vorbit cu ea de la banchetul din clasa a8-a.Cum pot sa o intreb daca iese cu mine? Daca ma respinge? Cred ca i s-ar parea ciudat sa o intreb asa deodata pentru ca nu am mai vorbit de atata dimp cu ea.Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce crezi tu ca ea ar putea sa te accepte?
Ia-o de la capat, curteaza si cucereste fata si apoi poti emite asemenea pretenii.

| Catacata7799 explică (pentru neutrino):

Nu am cum sa ma intalnesc cu ea, trebuie mai intai sa vorbesc cu ea la telefon sau pe facebook, dupa cum am spus nu suntem in acelasi liceu, deci trebuie sa gasesc un pretext sa ma intalnesc cu ea

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut daca o intrebi direct. Poate cel mult sa te refuze. Dar fa-i o propunere inofensiva, si nu o lua tare (gen incercare de pupat, declaratii etc.). Lasa sa treaca niste timp, iesiti de mai multe ori, vezi cum se poarta cu tine.
Invit-o intr-un loc despre care stii ca ii place. Cand va intalniti, ofera-i o floare.

| D3nis a răspuns:

Baga-te in vorba cu ea,mai intai sa para ca o faci asa de plictiseala,apoi pe masura ce vorbiti si va cunoasteti o sa va apropiati tot mai mult unul de altul, ia-o usor, cheam-o mai intai la o plimbare pe afara, la un suc, apoi o dai pe din astea ma hardcore gen sa o pupi sa o iei de mana..Bafta!