| BaiatulAscuns a întrebat:

Buna tpu.am o problema.am 15 ani si este o fata cu care am fost BEST FRIENDS! ca fratii:X.si ca amica era foarte ok, dar m-am indragostit de ea si cand i-am cerut sa avem o relatie am vazut ca in privinta asta e FOARTE IMATURA.nam fost inca impreuna pentru ca tot apareau certuri stupide din cauza ei.ea tot ma facea sa ma simt prost, si sa-mi pierd increderea in mine si sa ma supar pe ea. apoi ea isi cerea scuze, totul era sweet dar apoi o lua de la capat.si am avut o cearta groaznica.i-am spus ca am fost indragostit de ea dar acum o urasc si mai multe chestii si apoi mi-a zis ca sunt nesimtit.si de atunci tot vrea sa vorbeasca cu mine sa ne impacam dar nu se pricepe deloc sa se inpace cu cnv.deci o fost asa.eu stateam pe banca si ma uitam in telefon si ea a venit cu o prietena se prefacea ca imi da cu piciorul in cap apoi a inceptut sa faca misto de o intamplare...destul de jenanta si oricene ar sti asta.si apoi cand a vazut ca no bag in seama a inceput sa-mi spuna ca doar glumea ca ea stie ca nu s-a intamplat asa etc.si apoi s-a pus langa mine ma intreba ce fac etc.si m-a intrebat dc sunt suparat pe ea ca ea nu stie(dupa vreo 2-3 saptamani in care am fost suparat).si eu nu i-am spus pentru ca nu eram singuri.si ea tot zicea ca daca nu-i spun inseamna ca n-am niciun motiv si eu:"da asai..acuma poti sa pleci". intrebarea mea este ce credeti ca ar trebui sa fac cu fata asta? tin la ea fooarte mult si ea mia recunoscut ca e indragostita de mine dar nu stiu..parca mai mult rau imi face decat bine.si daca as iertao ce ar trebui sa fac? ea tot spune ca acuma nu vrea sa avem o relatie si tot inventeaza povesti.si stiu ca nu ii sunt indiferent.eu iam gresit o singura data si atunci tot din cauza ei.mam enervat foarte tare si am jignito dar apoi miam cerut TOT EU mii de scuze si iam aratat ca nam vrut.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu cred ca se poarta asa pentru ca i-ai cerut sa aveti o relatie.Ca amica si ea a tinut la tine, dar poate ca numai atat a fost.o simpla amicitie. Poate si ea este derutata si nu stie cum sa se poarte cu tine. Sfatul meu este sa ramaneti amici in coninuare si alege-ti o alta fata cu care sa ai o relatie.Ai sa vezi ca va avea acelasi comportament ca inainte daca nu o presezi cu faptul ca esti indragostit de ea.

| alinagyo a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o duci intr-un loc romantic, linistit si sa o tii in brate si incearca sa o faci sa inteleaga ca merita sa va acordati o sansa. Parerea mea e ca e copilaroasa si inca vrea sa traiasca fiecare clipa si nu se gandeste si la cel din preajma si cu atat mai mult nici la ea(cum sp tu ca te place).eu am spus mai sus ce sa faci dar daca nu merge inseamna ca mai trebuie sa astepti dar logic nu o eternitate, oricum o sa intri la liceu si acolo o sa vezi ca e altfel, gasesti fete poate mult mai bune decat ea.bafta