| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am 20 de ani si nu imi gasesc nici-o relatie serioasa, nu ca as fi urata (sunt timida uneori).
Toti baietii simt ca ma vor doar pentru o noapte si sa-mi fac poze cat mai sexy (fara haine daca se poate).
Eu imi caut o relatie serioasa, sa radem, sa ne distram si cel mai important sa ne intelegem bine.
Va rog frumos, ajutati-ma si pe mine cu un sfat-doua. crying

Răspuns Câştigător
| Simona1272 a răspuns:

Mai bine iti vezi de cariera, sunt de parere ca pate nu a fost momentul inca sa il gasesti.As zice sa renunti la poze si aventuri din moment ce vrei ceva serios, indelarteaza.te de oamenii care te impiedica sa gasesti pe cineva serios si cauta dar nu prin cluburi sau baruri vreun betiv sau mai stiu eu ce.O sa gasesti la.momentul potrivit un baiat bun.

| liliana77any a răspuns (pentru Simona1272):

De cariera imi vad acum (sunt la facultate) insa e sentimentul acela ca nu e suficent doar atat, vrei mai mult de la viata.

| Bogdann1107 a răspuns (pentru Simona1272):

Foarte corect, felicitari!

| JustStitch a răspuns (pentru liliana77any):

Stiu cum te simti si eu sunt la fel ca tine

53 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Eu imi caut o relatie serioasa, sa radem, sa ne distram si cel mai important sa ne intelegem bine." Spune-i asta direct unui baiat, si nu e de mirare ca te va vrea doar pentru o noapte. Pentru ca prin a ride, a va distra, el asta intelege.
Timiditatea nu e o problema pentru stabilirea unei relatii. Poate fi mai greu la inceput, dar nu poate fi problematic.
Iar daca nu esti urita, ci frumusica, e ca mierea cu mustele, mustele vor trage intotdeauna la miere. Trebuie sa ai grija sa vezi care sunt mustele si care albinele happy. Si sunt in ziua de azi destule muste care sa te vrea doar pentru o noapte.
Eu zic ca ar trebui sa astepti. Pentru ceva serios, putini baieti sunt compatibili azi.
Insa va veni si vremea ta. Bunica mea avea o vorba: orice sac isi are petecul. Si eu mereu o intrebam: dar unde e petecul meu? happy Il ve gasi si tu pe al tau, cum si eu l-am gasit si eu pe al meu.

| RAY a răspuns:

Exista baieti care au in cap doar sex si exista barbati care mai pun valoare si pe alte chestii, tu ca fata alegi ce e mai bine pentru tine, scopul pentru care stam cu voi este sexul dar asta nu inseamna ca stai doar pentru sex cu o fata

| sofisis a răspuns:

Esti inca mica. Nu te mai increde in baieti si nu mai accepta chestii de o noapte sau sa iti faci poze.

| HadesSs a răspuns:

Orice relatie fie ea serioasa sau neserioasa tot cu sex incepe happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cautã la barbati mai maturi 28-35 de ani. Cei de facultate binenteles ca numai asta vor sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce naiba sa faca unu de 28 de ani (ce sa mai zic mai mult ) cu una de 20? Sa joace monopoly?

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincera sa fiu vad in jurul meu multe fete care au o relatie fericita si cu un baiat apropiat de varsta lor.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Tu habar nu ai ce cauti, sunt si cumpluri poate chiar se plac, dar majoritatea baietilor intre 20 de ani si 25 vor doar sex de la tine fi sigurã, ti-o spun eu ca am 21 de ani. Daca vrei ceva mai serios cauta la baieti mult mai mari ca tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce sã facã una de 20 de ani? Cu unu de 20 de ani sunt cei mai buni prieteni?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E ca si cum ai pune un adolescent cu un adult la un loc. Asa si diferenta de varsta intre 20 si 28. Ea e inca la facultate, unu de 28 de ani cauta deja femeie pentru a intemeia o familie, nu o copila care sa o creasca. Bine, asta daca nu e un obsedat din ala care inca zboara din floare in floare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze dar eu altã mentalitate, ar trebui sa fi chiar nebun la cap sa te casatoresti la 28 de ani, sau mai bine zis mai prostut de fel. 28 de ani esti incã tânãr ai o viatã inainte, chiar si la 35 esti incã barbat tânãr

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vad ca ai alta mentalitate.Ti-am citit ineptiile mai sus. "majoritatea baietilor intre 20 de ani si 25 vor doar sex de la tine fi sigurã, ti-o spun eu ca am 21 de ani. Daca vrei ceva mai serios cauta la baieti mult mai mari ca tine."
Cat despre casatorie, mi se pare o prostie in general, indiferent de varsta dar multi asta vad ca scop al vietii. Sa faca o familie sa munceasca ca prostii pentru altii toata viata. Macar de ar face ceea ce le place dar multi oameni nu prea fac asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da Am inteles si mie la fel, dar @ Antiexemplu96 vrea o relatie mai de lungã duratã, imagineazãti ca dupa 5-10 ani fata vrea maritis, asa cã cel mai bine isi cautã acum. Deoarece inainte sã faci un asemenea pas, parerea mea iti trebuie vechime cu cineva pentru a cunoaste, degeaba ea cautã la 30 de ani relatii stabile pentru cã ii mai trebuie 5-10 ani pentru a gasi persoana potrivitã

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aha, inteleg. Deci dupa mentalitatea ta ea trebuie sa caute unu mai mare. Sa zicem 28. Sa stea impreuna cam 8 ani pana "trebuie" sa se casatoreasca. Ea avand 28 si el 36. Nu suna aiurea deloc laughing. Vezi tu ceea ce gresesti e ca "conteaza omul. Am colegi de munca de 30 de ani care nu au avut relatii prea serioase pe cand eu doar la 18 ani deja aveam 3 ani impreuna cu o fata. Deci poti numi aia o relatie serioasa. Asa ca prostiile astea cu " la 20 de ani nu gasesti pe unu serios" e cum am zis, doar o prostie. Trebuie doar sa caute bine unu cu capul pe umeri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am vazut relatii seriose de 2-6 ani de cuplu tineri, si baiatul chiar si fata se mai inselau, la fete nu prea exista monogamie daca sunt tinere, dar un baiat poate fi mai prost sa stea doar cu ea. Eu cel putin nu vreau sa ma complic cu asa ceva, mai bine stiu cã insealã pe altul cu mine.
Si nu, 3 luni nu e o relatie serioasa, 3 luni e o relatie de fetite de 14 ani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

3 luni? Unde scrie 3 luni baiete?

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e neparat vorba de maritis, dar vreau si eu o relatie cat de cat stabila nu spun ca o sa stau pur si simplu cu mainile in san. Imi doresc o relatie placuta, pentru mine varsta nu conteaza asa mult, mai importanta este intelegerea. Mai mult ma atrag baietii de seama mea, am incercat sa fiu si cu baietii mai mari decat mine de 26 si 24 de ani dar nu a mers pentru ca aveam o mentalitate total diferita. Incercau sa ma manipuleze intr-un fel sau altul iar eu nu am suportat si i-am pus punct.
Baietii de varsta mea sunt mai destinsi si relaxati dupa parerea mea insa nu prea am gasit o relatie stabila pana acum (am fost mai ghinionista).

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii vorba aia dragostea nu are varsta! laughing

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

La fel cu aia mici de inaltime se pupa singuri in fund cu " esentele tari sunt in sticuletele mici". Prostii. La o diferenta asa de mare de mentalitate, nu mai conteaza dragostea.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Mentalitatiile opuse se atrag atata timp cat exista vointa.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Ce clisee de 2 bani.Nu cand vorbim de o copila si un barbat. Cand unu inca invata si celalalt e pe painea lui de ani de zile. Nu poti sa compari cele 2.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca si eu lucrez, nu stau la mila nimanui.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Aha. Esti buna de maritis, ce sa mai.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma gandesc asa departe pentru moment. laughing

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

"pentru moment" Aha, deci o data si o data vrei asta. Ce pacat.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Intr-o relatie intotdeuna cineva iubeste si manipuleaza mai mult pe celalalt. Dacã o faci tu e de rãu laughing

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca o se exista odata, la tine nu-o sa exista odata ca niciodata? laughing

| RAY a răspuns (pentru liliana77any):

Nu vrei sa formam o relatie?

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Nu. Am vorbit cu prietena mea de la inceput ca nu vreau sa ma casatoresc vreodata. Din fericire nu au fost probleme pe subiectul asta.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine sa fie intelegere si incredere, cand nu e incredere bau apare si manipularea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca la concluzia asta au ajuns ei, ca esti buna doar de o noapte))
Nu cauti tu unde trebuie.Sau ai ceva(posibil timiditatea)care nu-i atrage.Aici ai spus doar ce iti convine, ai creat impresia ca tu ai fi foarte matura si serioasa, dar ei vor doar sex de la tine.Nu e asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte matura si serioasa cu desene pe post de avatar laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Se poate si mai rau))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Touché

| BIoody a răspuns:

big grin

| liliana77any a răspuns:

Poate doar imi cautam o descriere la o poza, care este problema?

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Vezi ca ai un pretendent mai suslaughing)
https://i.imgur.com/2tNiiAf.png

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-l las tie.winking

| RAY a răspuns (pentru liliana77any):

Eu glumeam ala a luat o in serios )))))))))))))

| liliana77any a răspuns (pentru RAY):

Si eu glumeam. laughing

| RAY a răspuns (pentru liliana77any):

Voi fetele cand e vorba de iubire mereu glumiti pentru ca voi nu iubiti cu adevarat

| liliana77any a răspuns (pentru RAY):

Noi nu iubim cu adevarat si voi sunteti niste sfinti.

| RAY a răspuns (pentru liliana77any):

Misto ai prins ideaa

| liliana77any a răspuns:

Fiecare este liber sa puna ce intrebari vrea.

| DonGiani a răspuns:

Bună, as dori sa vorbim. Dar nu îți pot trimite mesaj pe TPU. Cum facem?

| mihaidan43 a răspuns:

Parerea mea este ca nu exista femeie pe planeta sa nu gaseasca un barbat. Fie si numai penteu o noapte... E mai greu pentru barbati. Eu de exemplu nu am nici acum o "prietena". Stii de ce? Nu pot si nu am cu ce finanta o asa-zisa relatie de dragoste. Pentru femei e very easy, indiferent daca e atractiva sau nu. Toti barbatii (satisfacuti sexual sau nu) umbla cu limba scoasa dupa ceva nou. Crede-ma ca nu e nici un efort sa gasesti pe cineva. Dezamagirile vor urma si vor fi pe masura goandgelor cu care iti va umple capul. Fara minciuna nu merge nimic. Eu nu am prietena si din motivul asta. Nu trebuie sa misti nici un deget. Ei te vor asalta. Tu alege ce e mai profitabil. Asa fac toate fetele. Explicatia lor e minciuna uzuala - dragostea. Deci, succes!

| liliana77any a răspuns (pentru mihaidan43):

Eu sunt de parere ca banii nu aduc fericirea doar o intretin.
Da sunt importanti si banii insa conteaza mai mult pe cine ai alaturi.

| mihaidan43 a răspuns (pentru liliana77any):

De accord si cu aceasta. Totusi multe fete fac un scop dintr-o relatie. Isi asigura lipsurile, au un "paravan" pentru a iesi din casa pentru alta intalnire "nevinovata", ori se promoveaza in societate. Daca esti studenta o sa afli si cazuri de " dragoste" fulger vis-a-vis de un profesor in varsta (se rezolva examenul). Am mai dat niste exemple arhicunoasute, dar negate de toti si toate. Startarea relatiei in sine presupune un risc dar trebuie sa il faci.

| liliana77any a răspuns (pentru mihaidan43):

Stiu ce spui dar nu este cazul la mine, eu sunt doar o persoana romantica.

| JoookkkeeeRRR a răspuns (pentru liliana77any):

In sfarsit cineva care e pe aceeasi lungime de unda cu mine