| Denisa25raluca a întrebat:

Am o problema. Am stat cu un tip timp de 11 luni nu au fost toate bune ne certam foarte des, cu el m-ai pierdut si virginitatea. Il iubeam desii ma jignea mult si bea mai tot timpul. Mama nu prea era de acord dar pentru mine il accepta. Ne-am despartit pentru ca eu a trebuit sa plec la liceu intr-un alt oras si pentru ca stateam la camin. nu a fost de acord cu asta. Asa ca s-a terminat totul, el a spus sa o terminam nu am vrut dar nu am avut ce sa fac. Era mai mare cu 6 ani de cat mine, dupa ce s-a terminat ma tot cautat dar nu i-am dat importanta prea mare, am fost cam indiferenta pentru ca am suferit mult din cauza lui. Iar prin iulie a venit la mine ca el vrea sa ma vada ca ii e dor de mine. nu am iesit pentru ca inca sufar si tin la el chiar daca a trecut un an de atunci. Ok a inteles. ce sa inteleg din asta? Ca chiar m-a iubit si nu ma uitat sau doar ma cauta pentru cv anume? Si cum as putea sa-l uit sad? Dau funda.

8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Cred ca te-a iubit, dar nu e de tine.
Mama ta stie ce spune, ascult-o!
Plus ca nu are rost sa stai cu un betiv care nu stie sa respecte o femeie.
Alegerea iti apartine, ai grija de tine!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Trist pentru tine ca te-ai bagat intr-o relatie serioasa la o varsta frageda cand tu trebuia sa schimbi baietii k pe soseste

| Danysan a răspuns:

Probabil ca te-a iubit dar trebuie sa intelegi ca era un baiat cu probleme-Nu se merita sa suferi pentru unu ca el. Implicate intr-o noua relatie-vei uita mai usor trecutu.Vei avea un sprijin la nevoie si un umar pe care sa iti sprijini capu ...Vei putea sa-i dai de inteles fostului ca ai alta viata si ca sa nu te mai caute :-p.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat te-a cautat,e posibil sa mai aiba sentimente pentru tine. Dar nu cred ca asta mai are vreun rost. Atata timp cat te-a jignit si a baut foarte mult, nu cred ca in viitorul apropiat,ti-ai dori sa intemeiezi o familie cu el,sau sa formati din nou un cuplu si sa suferi iarasi.
Mereu am fost de parere ca, un baiat care-si jigneste iubita,degeaba o iubeste, daca n-o respecta. Da,ok, facem greseli, dar pana la urma, cine nu greseste?
Sfatul meu este sa gandesti cu capul, nu cu inima. Uneori e mai bine sa lasi trecutul acolo unde este.Nu-l vei uita usor,pentru ca a fost o persoana foarte importanta pentru tine, dar nu inceta sa speri ca, la un moment dat, un alt baiat iti va fura mintile si te va face sa-l uiti treptat.
Si acel baiat, neaparat TREBUIE sa te respecte, sa te iubeasca, sa te merite.

| Vi003 a răspuns:

Uita-l, pur si simplu, sterge-l din gand pentru ca nu e de tine. Daca vrei sa te transformi intr-o jucarie pe care el s-o arunce cand are chef, continua! N-are rost sa te lasi furata de aburii lui de alcool. Din cauza acestui viciu o sa ajungi mai tarziu sa-l urasti, dar n-o sa mai poti scapa de el asa de usor. Asta vrei? Fii mai selectiva in alegerea unui partener!

| trance04 a răspuns:

Cand o sa incepi o alta relatie, o sa-l uiti si o sa vezi si diferentawinking

| Jojiza a răspuns:

Cati ani ai tu? Deci el s-a despartit de tine pentru ca, probabil se gandea ca nu o sa poata avea o relatie cu tine la distanta. Deci nu stiu ce simte el acum, dar daca tu il iubesti da-i sansa sa va vedeti sa clarificati... astfel o sa fii si tu mai linistita in ceea ce priveste situatia voastra.De data asta incearca sa te implici mai putin emotional. Bafta!:*

| TuRqOiSe a răspuns:

In general baietii astia cauta fete mai mici, asa de generala ca sa se culce cu ele, etc... Cateva prietene ale mele au patit asta, au fost cu baieti mari si nu au vrut decat sa le duca-n pat. Daca zici ca te-a jignit ce sa mai zic... nu ar fi trebuit sa-l lasi sa te jigneasca, iar daca ar fi tinut la tine nu ar fi trebuit sa te jigneasca.