| madalina90829 a întrebat:

Bună TPU,

Am o problemă care mă macină pe dinăuntru, am cunoscut un băiat și a început să-mi placă de el. El avea o iubită care locuia în alt oraș. Am tot început să ieșim, să vorbim pe rețele de socializare etc. După el află că iubita lui vorbește cu un băiat pe ascuns, se desparte de ea...și spune că mă place și că mă iubește, i-am spus și eu că-l plac dar nu i-am zis că vreau să fiu cu el. A doua zi ne întâlnim și mă sărută, apoi i-am zis că vreau să fiu cu el. Toate bune și frumoase, îmi spunea te iubesc ești doar a mea și nimeni și nimic nu ne va despărți. Următoare zi, nu am primit nicun mesaj de la el, l-am lăsat crezând că doarme, se face seară iar el tot nu mi-a scris. A doua zi era de mână cu fata aia.Mi-a spus că nu mă place și că nu mă iubește și că a vrut doar pe moment să fiu și eu fericită. Iar eu am început să mă atașez de el, pentru că deja vorbisem de o lună și mai ales că ne vedeam în fiecare zi...Ce sa fac? Nu pot să-l uit, îl iubesc și mi-aș fi dorit să mă aleagă pe mine.( Așa ca să înțelegeți și voi am 17 ani și sunt la un liceu foarte bun, învăț foarte bine și în viața mea am avut doar 2 iubiți )

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu mai confunda dragostea (iubirea) cu „îndrăgosteala"! asta e ceva fulgerător și foarte trecător (deși la prima vedere nu pare așa).
Oricum un tip care „are iubită" dar îi spune alteia că o iubește e egal cu zero (sau chiar mai mic de atât) - nu merită să îți pierzi vremea cu astfel de specimene. Sau vrei să fii mereu înșelată?

| Andreeush a răspuns:

Uită-l, nu ai de ales.

| Crackman a răspuns:

Treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 2 iubiti? Si cat a durat "relatia" cu aia? Maxim 3 luni? Alea nu sunt relatii draga mea, sunt abureli.

Degeaba esti la un liceu bun ca o duci prost in relatii si te atasezi de gunoaie.

| Paul754880338 a răspuns:

Tot ce ti se intampla este mai degraba curiozitatea specifica varstei, decat dragoste. Deci, nu dramatiza, bucura-te de asta si mergi mai departe.

| suiramvl a răspuns:

Rupete de el si mai cauta... daca ti-a spus asta in fata nu merita sa mai insisti..ai doar 17 ani.viata merge inainte.