| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, cred ca iubitul meu ma înșeală dar nu stiu ce sa mai cred.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Cand esti inselat si nu faci parte din categoria de oameni care au decis sa aiba relatii sexuale libere in afara relatiei, sufletul ti se sparge in mii de cioburi si tu simti ca ai pierdut tot ce aveai.

Incepi sa iti pierzi interesul in ceea ce faceai, nu mai esti in stare sa te ocupi de sarcinile zilnice, viata nu mai are acelasi rimt si aceeasi insemnatate, incepi sa pui iti pui la indoiala increderea in tine (daca ai avut-o vreodata).
Nu confunda lucrurile: aventura nu sterge momentele placute care au existat intre voi (daca au existat). Nu cadea in capcana de a spune ca nu au existat lucruri/momente care v-au unit, v-au implinit si v-au facut fericiti.
Cand esti tentata sa te simti lipsita de valoare aminteste-ti ca nu poti avea incredere in emotiile puternice pe care le simti acum. Ceea ce simti acum este inselator! Emotiile vor trece si vei incepe sa gandesti mai limpede.
O alta tentatie a persoanei care a fost inselata este de a face tot ce-i sta in putinta pentru a-si recastiga partenerul. In acest proces persoana uita de nevoile proprii, se concentreaza pe cele ale partenerului si, de multe ori, isi calca propriile principii facand fapte disperate: cheltuieli inutile si exagerate pentru a arata mai bine decat amanta, compromisuri fata de propriile valori (accepti lucruri pe care inainte nu le acceptai in ce priveste stilul de viata, sexualitatea, cresterea copiilor, etc).
Simplu fapt ca nu vrem ca partenerul sa aiba o aventura, nu inseamna ca acesta nu are. Realitatea e asa cum e!
Viata nu e nedreapta! E asa cum e! Tu ai avut o conceptie irealista despre cum functioneaza lucrurile si ai crezut ca tie nu ti se poate intampla asa ceva! Da, ti s-a intamplat, insa viata continua si depinde de tine ce faci de aici inainte!
Iti doresc sa treci usor peste, de obicei o femeie nu se prea inseala fiindca simte cand ceva nu este Ok.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie se reduce la prinderea lui in mod real, in mod indubitabil in compania acelei persoane care incearca sa ti-l "fure". Organizeaza un flagrant. happy

| DeeDee817 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

L-am urmărit de multe ori ce face și nu am văzut nimic ciudat. Dar pe telefon când intram sa văd ce are, găseam de fiecare data câte ceva. Mersi de răspuns!

| tom190 a răspuns:

Te inseala deja de mult timp, doar ca o face bine, de tu nu stii, foarte bine, si cealalta nu incearca sa ti-l fure, de buna voie merge la ea, ii place mai mult de ea in pat, e mai nou!

| DeeDee817 a răspuns (pentru tom190):

Faza e ca el nu pleacă de acasa, Ba chiar deloc, și când iasă, merg și eu cu el. Când mai iasă, mai merge la un vecin. In telefon ii găseam chestii dar așa sa-l prind, nu. Oricum mersi pentru răspuns! happy