| Matrix123 a întrebat:

Am o problema cu care ma confrunt de la inceputul acestei veri. Am o colega de clasa cu care am inceput sa ma cunosc foarte bine, ne-am atasat unul de celalt. Ne placem amandoi, de multe ori am vrut sa ne-o spunem doar ca suntem timizi. Ambii am aratat-o cat de mult tinem unul la celalalt doar ca suntem timizi. Sper ca imi puteti da un sfat ceva.

Răspuns Câştigător
| dani420 a răspuns:

Fi bărbat. Ca doar na. Chiar esti bărbatu in treaba asta, nu? Sau aștepți sa vina ea cu flori la tine, si cu mesaje? Nu. Arată i ca vrei relația asta, ca nu ești un copil de 13 ani care doar place pe cineva, si vei vedea schimbările. Scrie i, sun o, ieșiți, plimbati va, etc. Fa chestii din propria inițiativă, ca ea sa vadă ca ții la ea cu adevărat, ca vrei o relație cu ea. Crede ma ca nu vei regreta absolut deloc. Bafta!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Acționează că până la urmă ești băiat și e normal mai ales că ai toate semnele că încercarea nu-ți e refuzată. O tot dați pe asta cu timiditate în sus, timiditate în jos, frate, chemi pe cineva să vă vedeți, ce mare lucru faci? serios acu, lăsați „timiditaea" asta și actionați, că dacă stați mereu și vă ascundeți în spatele cuvântului ăsta n-o să ajungeți niciodată nicăieri. OAmenii timizi în mare măsură sunt niște ratați întocmai pentru că stau mereu într-un colt din cauza „timdității" și nu se impun și nu profită de șanele care li se oferă. Alege ce vrei, să ajungi un ratat sau să faci un mic efort să ieși din zona de comfort

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti faci un pic de curaj, iti iei ''inima-n dinti'' cum se spune big grin si ii propui sa iesiti la o plimbare in 2 : ori pe jos intr-un parc, sau cu bicicletele, rolele. Sau o inviti la o cofetarie ori o terasa pentru a consuma ceva si a discuta face2face intr-un cadru intim. Succes!

| Matrix123 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, am iesit de vreo 2 ori afara dor noi doi, am vorbit si a fost totul perfect... Doar ca de cateva zile a inceput sa iasa cu o prietena de-a ei, adica acum iesim pe afara in urmatoarea formula : Ea ci prietena ei impreuna cu nistprieteni de-ai mei. SI ii destul de greu, adica mai stam doar noi doi, doar ca vine si prietena ei, nu tot timpul, dar vine si ea... ma gandeam sa ii dau mesaj dar vreau sa ii vad reactia in fata.

| LionTrap a răspuns:

Ia curajul si zi la ea
TE IUBESC

| Dumy1717 a răspuns:

Fii direct, du-te la ea si zi ce simti