| IulianaTarchil a întrebat:

Buna, TPU!
Am o problema cu un tip, il cunosc din octombrie 2019, e un prieten de-al unui prieten, care a venit in Buc. anul trecut. Stiam de cand l-am vazut ca imi place, dar nu eram intr-o etapa a vietii mele in care sa-mi doresc ceva amoros.
In primavara, am inceput sa tot ne intalnim cu gasca de prieteni si sa simt din ce in ce mai tare ca il vreau pentru mine, ca ma intereseaza, ca mi-e dor de el in fiecare zi.
Am avut apoi o perioada mai incarcata cu licenta, pandemia etc. si nu ne-am mai vazut ceva timp. A fost un chin viata fara el, ii simt inca mirosul cand ma gandesc la el.
Prin iulie am terminat cu licenta si, avand mai mult timp liber, ne-am intalnit (nu numai noi 2) si mi-a facut un cadou, a inceput sa ma urmeasca pe Instagram, e mereu glumet cand sunt in preajma lui.

Azi noapte l-am visat. Stateam sprijinita de umarul lui in masina, eram trista dar am uitat de ce. El tinea doar o mana pe dupa corpul meu si atat. (Nu ne-am sarutat, nimic)

Intrebarea mea e: ce sa fac? El ma place? Daca da, de ce nu face nimic in sensul asta? De ce asteapta sa fac eu primul pas, sincer nu e chiar genul timid (sau poate nu-mi dau eu seama)?
Sunt disperata...nu stiu ce sa fac si fara el simt ca nu pot trai.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Fa tu primul pas pana nu il face alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Cel mai bun lucru pe care il poti face este fără îndoială să îi arăți că îl placi într-un mod subtil și să faci sa devina cât mai evident, apoi desigur sa-i mărturisești asta, sa fii deschisă, sincera si transparenta, cu siguranță te va aprecia și dacă te place si el veți forma un cuplu.

Ești datoare să încerci daca vrei sa obții ceva, doar nu te astepti ca o sa iti pice din cer, nu?

Baftă!

| Unsfatbun a răspuns:

Nu trebuie să disperi! Ți-a arătat clar că te place. Invită-l unde vrei, să fiți doar voi și spune-i că este ceea ce-ti doreai intotdeauna să găsești!
Fără teamă! Nu ai ce pierde!