| alinalinalin9898 a întrebat:

Am o problema cum, as putea lungi un act sexual macar 10 minute?

Răspuns Apreciat de Editori
| AMa19 a răspuns:

Buna. Tine foarte mult de gandurile pe care le ai. Daca tu esti concentrat si absorbit de moment, este normal sa fii mult mai exictat si sa simti mai intens orice atingere sau miscare. Insa ai putea sa incerci sa iti controlezi senzatiile prin ganduri. In momentul ala poti incepe sa te gandesti la orice altceva care nu are legatura cu sexul si care te acapareaza destul de mult. O alta alternativa ar fi sa ai tv-ul aprins, pe desene, filme, documentare sau orice altceva ce ar putea sa iti capteze atentia. Poti incerca ca atunci cand simti ca esti prea mult in extaz si se apropie ejacularea, sa iti scoti penisul de acolo si sa stai cateva secunde sau minute sau poti chiar sa schimbi pozitia, locul, tipul de sex, poti trece la sex oral, anal sau ce iti mai place. Mai poti incerca sa adaugi pe prezervativul existent, inca unul laughing
Sper ca te-am ajutat cu cateva idei. Ideea e ca primul act intotdeauna o sa fie cel mai scurt, asa ca indiferent ce alternativa vei incerca vor fi dati cand iti vei da drumul in 2-3-5 minute.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Un act sexual normal ar trebui sa tina pana in 15. Daca partenerul tau nu are probleme cu ejacularea precoce nu ar trebui sa aveti nici o problema daca o luati mai incet si prelungiti putin preludiul.

| alinalinalin9898 explică (pentru RoCkKiD):

Bine,Da două minute?

| RoCkKiD a răspuns (pentru alinalinalin9898):

Nu inteleg la ce te referi.

| alinalinalin9898 explică (pentru RoCkKiD):

Durează doar 2 minute

| RoCkKiD a răspuns (pentru alinalinalin9898):

Daca partenerul tau are o problema cu ejacularea precoce atunci ar trebui ca in primul rand sa faca o vizita la urologie. Daca este declarat sanatos din punct de vedere fizic urologul o sa il poata ajuta cu sfaturi si recomandari.

| alinalinalin9898 explică (pentru RoCkKiD):

Este rușinos sa mergi la urolog la 21 de ani

| RoCkKiD a răspuns (pentru alinalinalin9898):

Nu este rusinos sa mergi la medic la nici o varsta. Omul ala e acolo sa te ajute, tot ce trebuie sa faci este sa mergi la el si sa-i spui problema.

| alinalinalin9898 explică (pentru RoCkKiD):

Mai degrabă o cruce.Asta e sfârșitul relației.

| RoCkKiD a răspuns (pentru alinalinalin9898):

Daca relatia e bazata doar pe sex, da. Daca implica mai mult decat atat, cu ajutor specializat performanta poate fi crescuta.

| alinalinalin9898 explică (pentru RoCkKiD):

Păi dacă nu îi ofer cei trebuie va cauta in alta parte, deci va înșela.

| RoCkKiD a răspuns (pentru alinalinalin9898):

De aia mergi la medic.

Fecior, e treaba ta daca vrei sau nu sa mergi la medic dar in momentul asta ai 2 solutii.

1. e sa-ti pui rusinea in cui sa mergi sa te tratezi si poate iti salvezi relatia
2. iti pastrezi rusinea, fata isi gaseste pe altul si tau ramai cu rusinea protejata.

| darrio2007 a răspuns (pentru alinalinalin9898):

Atata poate si el, săracu.

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba partenerul, ca la 2 minute de sex, nici nu apuci sa te exciti, dapai sa simti ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îl poți lungi cum vrei tu, că nu e al tău. Este un act în doi, în primul rând. Este un act reflex, care nu se desfășoară la dorința ta.
Tehnică sexuală ca să poți să îl controlezi se dobândește în timp îndelungat cu o parteneră perenă, după multe petrecute împreună în care te concentrezi pe satisfacerea partenerei, și cu foarte multă concentrare, până când actul din animalic se transformă treptat în act sacru. Nu scrie în nici o carte. Fiecare parteneră e diferită, fiecare act sexual e diferit, starea fiziologică generală în care te afli, dacă te concentrezi la asta ca în luna de miere, sau ai zeci de alte preocupări. Dacă nu, țuică fiartă, viagra și dăi să meargă.

| mihai69 a răspuns:

Păi simplu: începi, apoi după un minut faci pauză de o țigară și pe urmă continui de unde ai rămas.

| LoveSleep a răspuns:

Deci ești tip. Ne cam bagi în ceață cu numele ăla.
Chestii precum "ia-ți gândul de la sex ca să țină mai mult" sunt ok, dacă ai 30 min de sex cu o tipă pe care nu o s-o mai vezi niciodată și vrei neapărat s-o impresionezi în sensul ăsta. Dar într-o relație sunt mai mult au mai puțin porcării. Dacă stai să te gândești la vreme și la Busu când faci sex, nu se mai cheamă sex. Probabil ai până în 25 de ani, chiar așa rău îți funcționează încât nu poți duce mai mult de un act sexual? Sau e mai comod să termini și să te joci pe telefon?
A 3-a oară n-o să mai termini în 10 secunde. Sau a 2-a oară cu tehnicile secrete ale lui AMa19 (că acum îți permiți, că tu ai avut parte de sex prima dată, acum e important s-o faci pe ea să termine), va fi mult mai bine. Și ușor o să te obișnuiești și o să dureze mai mult din prima.

Răspuns utilizator avertizat
| ErnestIonuț a răspuns:

Tu esti băiat sau fată?

| Mariamaimuta a răspuns:

Cauta unu mai bun(viorel_vasile7)