| Isabell27 a întrebat:

Am o problema, de fapt iubitul meu are. De curand am observat ca il jeneaza ceva si mi-a spus ca are 2 "glodulete" mai mici si putin cam tari si umflate pe penis. De durut nu-l doare doar ca daca isi atinge penisul in acea zona, simte un disconfort. Chiar nu inteleg, din cate stiu e foarte igienic dar perioada asta cat a fost la sala a facut dus undeva si cred ca de acolo. Sunt cam de marimea unei gauri de pai si putin rosu spre mov. E grav? Ce e de facut? Ceva creme sau pastile stiti sa merg la farmacie sa-i cumpar? Ambele sunt pe partea stanga, unul jos de tot la inceputul lungimii penisului si al doilea spre final... A mai avut asa de 2 ori anul trecut dar i-au trecut si acum din nou...
Probabil o iritatie nu pot sa-mi dau seama.
Pana acum am facut peeting de 2 ori. Suntem virgini si el e cu 1 an mai mare ca mine, are 21 ani...
Si problema mea, sa nu postez de 2 ori, daca mi-a intarziat menstruatia cu 7 zile decat eram obisnuita, e grav? Simt dureri care nu-mi dau pace jos la ovare si spre stomac iar sanii ma dor dimineata...
Vreau sfaturi serioase, multumesc... ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlynAlum a răspuns:

Bună. Prietenul tău cel mai probabil a transpirat in zona intima si acesta s-a iritat. Sau doamne fereste să nu fi luat vreo infectie acolo unde s-a spalat. Recomand să meargă la doctor.

Cât despre tine nu ar trebui sa te ingrijorezi. Atata timp cat prietenul tau nu a ejaculat in vaginul tau, nu esti gravida. Poate fi o dereglare hormonala iar menstruatia se va reintoarce. Sanii si ovarele te dor din cauza ca menstruatia nu si a facut aparitia. Dar cel mai bine este sa faci programare la un doctor ginecolog pentru ecografie la ovare. El iti va da diagnosticul.

Nici mie nu mi-a mai venit menstruatia de 6 luni de zile. Sunt virgina si nu am avut contact sexual sau interactiune cu un baiat pana acum.

Oricum mergeti amandoi la doctor. Insanatosire grabnica♡